Таг: Индија

1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ
ИНДИЈА ГО СЛАВИ ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА

ИНДИЈА ГО СЛАВИ ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА

Индија го освои првото олимписко злато во атлетика и само второ во поединечна конкуренција во историјата откако Нираџ Чопра изненадувачки славеше во ф ...
РОВЈА УБИ 16 ЛУЃЕ ВО ИНДИЈА ДОДЕКА НА ДОЖД ПРАВЕЛЕ САМОСЛИК НА КУЛА

РОВЈА УБИ 16 ЛУЃЕ ВО ИНДИЈА ДОДЕКА НА ДОЖД ПРАВЕЛЕ САМОСЛИК НА КУЛА

Во удар на ровја вчера загинаа најмалку 16 луѓе, а многумина се повредени во Џајпур, северна Индија. Жртвите правеа самослик на дожд на врвот на страж ...
СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

Србија стана популарна локација за карантин, со оглед на тоа дека е единствена земја во Европа која не бара визи за индиските државјани. Индиските држ ...
ПОЧИНА ИНДИЕЦОТ КОЈ ГО ИМАШЕ НАЈГОЛЕМОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ, ОСТАВИ 38 ЖЕНИ И 89 ДЕЦА

ПОЧИНА ИНДИЕЦОТ КОЈ ГО ИМАШЕ НАЈГОЛЕМОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ, ОСТАВИ 38 ЖЕНИ И 89 ДЕЦА

Почина 76-годишниот Индиец за кој се веруваше дека беше главата на најголемото семејство на светот. Зиона Чана беше лидер на христијанска секта во кој ...
ИНДИЈА НА ВТОРО МЕСТО ПО СМРТНОСТ СО 303.720 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

ИНДИЈА НА ВТОРО МЕСТО ПО СМРТНОСТ СО 303.720 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Индија пријави 303.720 илјади починати од почетокот на коронакризата и со тоа е на второ место по смртност од ковид-19 во светот, по САД. Министерствт ...
РЕТКА ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА СЕ ШИРИ МЕЃУ КОВИД ПАЦИЕНТИТЕ ВО ИНДИЈА, ТЕШКО СЕ ЛЕКУВА И ИМА ВИСОКА СМРТНОСТ

РЕТКА ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА СЕ ШИРИ МЕЃУ КОВИД ПАЦИЕНТИТЕ ВО ИНДИЈА, ТЕШКО СЕ ЛЕКУВА И ИМА ВИСОКА СМРТНОСТ

Ретка „црна габа“ која го напаѓа мозокот сè повеќе се среќава кај ранливи пациенти во Индија, вклучувајќи ги и оние со ковид-19, додека тамошниот здра ...
СИРОМАШНИ ИНДИЈЦИ НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ КРЕМИРАЊЕ, ПА ГИ ПУШТААТ ТЕЛАТА НА ЖРТВИТЕ НА КОВИД-19 ВО РЕКАТА ГАНГ

СИРОМАШНИ ИНДИЈЦИ НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ КРЕМИРАЊЕ, ПА ГИ ПУШТААТ ТЕЛАТА НА ЖРТВИТЕ НА КОВИД-19 ВО РЕКАТА ГАНГ

Телата на можни жртви на ковид-19 испливаа на брегот на реката Ганг во северна Индија, што предизвика шок и паника меѓу локалните жители. Десетици тел ...
ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СОЗДАВА ГЛОБАЛНА ЗАГРИЖЕНОСТ, ВЕЛИ СЗО

ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СОЗДАВА ГЛОБАЛНА ЗАГРИЖЕНОСТ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација го прогласи индискиот сој на коронавирусот за варијанта која предизвикува глобална загриженост. Научниците веруваат ...
РЕКОРДНИ 4.187 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИНДИЈА, НОВОЗАРАЗЕНИ ПОВТОРНО НАД 400.000

РЕКОРДНИ 4.187 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИНДИЈА, НОВОЗАРАЗЕНИ ПОВТОРНО НАД 400.000

Индија за првпат регистрираше повеќе од 4.000 смртни случаи поврзани со ковид-19 во еден ден и над 400.000 новозаразени четврти пат во неделава, споре ...
АВСТРАЛИЈЦИТЕ ГИ ЧЕКА ЗАТВОР ИЛИ ПАРИЧНА КАЗНА АКО СЕ ВРАТАТ ДОМА ОД ИНДИЈА ПОРАДИ КОВИДКРИЗАТА

АВСТРАЛИЈЦИТЕ ГИ ЧЕКА ЗАТВОР ИЛИ ПАРИЧНА КАЗНА АКО СЕ ВРАТАТ ДОМА ОД ИНДИЈА ПОРАДИ КОВИДКРИЗАТА

Австралиските граѓани што се враќаат дома од Индија може да се соочат со затворска казна од пет години и парични казни, откако владата го прогласи пат ...
1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ