Таг: интернет експлорер

ПО 27 ГОДИНИ ЗГАСНА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР

ПО 27 ГОДИНИ ЗГАСНА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР

Легендарниот интернет пребарувач на „Мајкрософт“, Интернет експлорер, од денеска е дел од историјата. Компанијата кажа дека од 15 јуни веќе нема да го ...
ЕКСПЕРТОТ ЗА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР САДУЛА ДУРАКИ НАЗНАЧЕН ЗА ВИЦЕПРЕМИЕР

ЕКСПЕРТОТ ЗА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР САДУЛА ДУРАКИ НАЗНАЧЕН ЗА ВИЦЕПРЕМИЕР

Министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Садула Дураки од ДУИ е назначен за вицепремиер во Владата на Зоран Заев. Одлуката за унапредув ...
2 / 2 НАПИСИ