Таг: интервју

1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ
ЧИСТАЧКА ВО БУГАРСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА ПРАВЕЛА ИНТЕРВЈУА ЗА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНСТВА

ЧИСТАЧКА ВО БУГАРСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА ПРАВЕЛА ИНТЕРВЈУА ЗА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНСТВА

Чистачката во бугарскиот конзулат во Битола Весна Котевска спроведувала интервјуа со кандидати за бугарско државјанство, откри бугарскиот пратеник Анг ...
НЕМАМЕ ИНТЕРЕС ДА ЈА НАПАДНЕМЕ ПОЛСКА ИЛИ ДРУГА ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА ПУТИН ВО ИНТЕРВЈУТО СО ТАКЕР КАРЛСОН

НЕМАМЕ ИНТЕРЕС ДА ЈА НАПАДНЕМЕ ПОЛСКА ИЛИ ДРУГА ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА ПУТИН ВО ИНТЕРВЈУТО СО ТАКЕР КАРЛСОН

Русија ќе се бори за своите интереси докрај, но нема интерес да ја прошири војната во Украина на други земји, како Летонија и Полска, изјави Владимир ...
БИВШИОТ ВОДИТЕЛ НА „ФОКС“ ТАКЕР КАРЛСОН ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ИНТЕРВЈУИРА ПУТИН ЗАШТО АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ БИЛЕ ИНФОРМИРАНИ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

БИВШИОТ ВОДИТЕЛ НА „ФОКС“ ТАКЕР КАРЛСОН ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ИНТЕРВЈУИРА ПУТИН ЗАШТО АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ БИЛЕ ИНФОРМИРАНИ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Бившиот водител на „Фокс“, Такер Карлсон, потврди дека наскоро ќе го интервјуира Владимир Путин во Москва. Тој кажа дека сака да го направи ова интерв ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ЗА ИНТЕРВЈУТО ВО САКАМДАКАЖАМ.МК

СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ЗА ИНТЕРВЈУТО ВО САКАМДАКАЖАМ.МК

По долга расправа во која некои од членовите на Судскиот совет зборуваа доминантно убави зборови за претседателката на Врховниот суд Беса Адеми, поста ...
ПОЛИТИЧКИОТ КАДАР ВО СУДСКИОТ СОВЕТ МИЉАЗИМ МУСТАФА Ѝ СЕ ЗАКАНИ СО ЗАТВОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЗАТОА ШТО ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ЗБОРУВАЛА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК, А НЕ ПРИЈАВИЛА КАЈ НИВ

ПОЛИТИЧКИОТ КАДАР ВО СУДСКИОТ СОВЕТ МИЉАЗИМ МУСТАФА Ѝ СЕ ЗАКАНИ СО ЗАТВОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЗАТОА ШТО ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ЗБОРУВАЛА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК, А НЕ ПРИЈАВИЛА КАЈ НИВ

На денешното сослушување на претседателката на Врховниот суд Беса Адеми, подносителот на претставката за нејзино разрешување Миљазим Мустафа, ѝ прочит ...
ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

Претседателот Стево Пендаровски најавува дека ќе ургира кај колегата Реџеп Таип Ердоган за да се убрза екстрадирањето од Турција на главниот осомничен ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ДОБИ ИНИЦИЈАТИВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, ОТКАКО ПРЕДУПРЕДИ ЗА ПРИТИСОЦИ И ЗАКАНИ ОД ФУНКЦИОНЕРИ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ДОБИ ИНИЦИЈАТИВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, ОТКАКО ПРЕДУПРЕДИ ЗА ПРИТИСОЦИ И ЗАКАНИ ОД ФУНКЦИОНЕРИ

Член на Судскиот совет поднел иницијатива за разрешување на претседателката на Врховниот суд Беса Адеми, откако таа во интервју во САКАМДАКАЖАМ.МК поб ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ИТНО ПОВИКАНА НА СОСЛУШУВАЊЕ ВО СУДСКИОТ СОВЕТ ОТКАКО ВО ИНТЕРВЈУ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ПОБАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА СУДИИ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД БЕСА АДЕМИ ИТНО ПОВИКАНА НА СОСЛУШУВАЊЕ ВО СУДСКИОТ СОВЕТ ОТКАКО ВО ИНТЕРВЈУ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ПОБАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА СУДИИ

По објавувањето на интервјуто во САКАМДАКАЖАМ.МК  денеска, во кое претседателката на Врховниот суд Беса Адеми меѓу другото, побара ако има и одговорно ...
ЦЕЛТА НА КЕНЗО ТАНГЕ БЕШЕ ДА ГИ ОБЕДИНИ СКОПЈАНИ ПОСЛЕ ЗЕМЈОТРЕСОТ, ВЕЛИ НЕГОВИОТ СИН, ПОЛ ТАНГЕ

ЦЕЛТА НА КЕНЗО ТАНГЕ БЕШЕ ДА ГИ ОБЕДИНИ СКОПЈАНИ ПОСЛЕ ЗЕМЈОТРЕСОТ, ВЕЛИ НЕГОВИОТ СИН, ПОЛ ТАНГЕ

Изградбата на Скопје после земјотресот во 1963, град кој бил 70 отсто оштетен, беше прв проект на татко ми, Кензо Танге, вели неговиот син, Пол Танге ...
ПОЛИТИКАТА И НАТАМУ Е НАД БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА ВО РЕГИОНОТ, СЛОВЕНИЈА ТРЕБА ДА НИ БИДЕ ПРИМЕР КАКО СЕ РАЗВИВА ДРЖАВА, ВЕЛИ ЖИВКО МУКАЕТОВ ЗА „АЛ ЏАЗИРА БАЛКАН“

ПОЛИТИКАТА И НАТАМУ Е НАД БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА ВО РЕГИОНОТ, СЛОВЕНИЈА ТРЕБА ДА НИ БИДЕ ПРИМЕР КАКО СЕ РАЗВИВА ДРЖАВА, ВЕЛИ ЖИВКО МУКАЕТОВ ЗА „АЛ ЏАЗИРА БАЛКАН“

Во Америка полесно може да се изгради доверба отколку во Европска Унија, но соработката во регионот ни е особено важна зашто јас целиот регион го дожи ...
1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ