Таг: интервју

1 2 3 4 5 30 / 42 НАПИСИ
ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО ДА НЕ СЕ КОРИСТАТ ЗА ОДРЕДЕНИ ЛУЃЕ ДА СЕ ПРОТНАТ НИЗ ПУКНАТИНА, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО ДА НЕ СЕ КОРИСТАТ ЗА ОДРЕДЕНИ ЛУЃЕ ДА СЕ ПРОТНАТ НИЗ ПУКНАТИНА, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

Измените на Законот за Јавно обвинителство во насока на решавање на статусот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) никако не смеат да се прават та ...
ВО СОБРАНИЕ ПРОДОЛЖУВААТ ИНТЕРВЈУАТА НА 57 ПРИЈАВЕНИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДА СЕ УТВРДАТ 7 КАНДИДАТИ

ВО СОБРАНИЕ ПРОДОЛЖУВААТ ИНТЕРВЈУАТА НА 57 ПРИЈАВЕНИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДА СЕ УТВРДАТ 7 КАНДИДАТИ

Продолжуваат интервјуата на кандидатите за претседател на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) во собраниската Комисија за избори и им ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕ ОТКРИЈА КАКО ИЗБЕГАЛ, А ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ СЕ ВРАТИ

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕ ОТКРИЈА КАКО ИЗБЕГАЛ, А ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ СЕ ВРАТИ

Избеганиот осуден експремер и пратеник Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, вчера во интервју од егзилот во Будимпешта со новинарката Славица Ар ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

Многу лесно од Македонија заминав за Албанија, се пријавив во Унгарската амбасада во Тирана, каде што побарав политички азил и оттаму дојдов во Унгари ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА ГО СМЕНИМЕ УНИВЕРЗАЛНОТО ПРАВО СОСЕДИТЕ ДА СИ СЕ НАРЕКУВААТ МАКЕДОНЦИ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

НЕ МОЖЕМЕ ДА ГО СМЕНИМЕ УНИВЕРЗАЛНОТО ПРАВО СОСЕДИТЕ ДА СИ СЕ НАРЕКУВААТ МАКЕДОНЦИ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

Никој на нашите соседи не може да им го одземе правото да се нарекуваат Македонци, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас во интер ...
ОМРАЗАТА И НАЦИОНАЛИЗМОТ НЕ СЕ МОЈ СВЕТ, СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ РЕЖИСЕР ПАОЛО МАЏЕЛИ РАБОТИ ВО МНТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОМРАЗАТА И НАЦИОНАЛИЗМОТ НЕ СЕ МОЈ СВЕТ, СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ РЕЖИСЕР ПАОЛО МАЏЕЛИ РАБОТИ ВО МНТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

  Италијанецот Паоло Маџели, еден од водечките светски режисери и интелектуалци, по повеќе од 20 години, едвај нашол 3 месеци во Скопје да раб ...
БРИТАНИЈА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЛОЖНИШТВОТО НА БРИСЕЛ И ЈА ПРЕСЕЛИ ВО ЊУЈОРК

БРИТАНИЈА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЛОЖНИШТВОТО НА БРИСЕЛ И ЈА ПРЕСЕЛИ ВО ЊУЈОРК

Велика Британија и Македонија воспоставија дипломатски односи во 1993 година. По повод 25-годишнината, британскиот амбасадор во Скопје Чарлс Гарет нап ...
НИЕДЕН НАРОД НЕ МОЖЕ ДА ЛИШИ ДРУГ НАРОД ОД НЕГОВИОТ ИДЕНТИТЕТ, ВЕЛИ ГРЧКИОТ ВЛАДИН ПОРТПАРОЛ ЅАНАКОПУЛОС

НИЕДЕН НАРОД НЕ МОЖЕ ДА ЛИШИ ДРУГ НАРОД ОД НЕГОВИОТ ИДЕНТИТЕТ, ВЕЛИ ГРЧКИОТ ВЛАДИН ПОРТПАРОЛ ЅАНАКОПУЛОС

Сите народи имаат идентитет и ниеден народ  не може да лиши друг народ од неговиот идентитет, рекол портпаролот на грчката влада  Димитрис Ѕанакопулос ...
ХОЈТ ЈИ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЌЕ БИДЕ НОВ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА

ХОЈТ ЈИ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЌЕ БИДЕ НОВ АМЕРИКАНСКИ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА

Американскиот заменик помошник државен секретар Хојт Брајан Ји демантираше дека дека ќе биде нов американски амбасадор во Македонија, во интервју за Т ...
САКАМЕ МАКЕДОНИЈА ДА ИМА ИМЕ КАКВО ШТО САКА, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ВО НАТО

САКАМЕ МАКЕДОНИЈА ДА ИМА ИМЕ КАКВО ШТО САКА, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ВО НАТО

Македонија е следната земја која што може да ги исполни критериумите за членство во НАТО и јас ја поддржувам, но проблемот е името „Македонија“ кое шт ...
1 2 3 4 5 30 / 42 НАПИСИ