Таг: интервју

1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ
ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМАМЕ БЕГАЛЦИ, ОТКАКО ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА „ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“

ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМАМЕ БЕГАЛЦИ, ОТКАКО ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА „ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за „Дојче Веле“ изјави дека Македонија може да прими бегалци дури откако ќе стане земја чл ...
НА ПОЛИТИЧКИТЕ БЛОКАДИ МОРА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ, ВЕЛИ МИХАЕЛ РОТ, ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА

НА ПОЛИТИЧКИТЕ БЛОКАДИ МОРА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ, ВЕЛИ МИХАЕЛ РОТ, ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА

Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот вели дека на политичките блокади и на маневрите за одолговлек ...
СПОРОТ ЗА ИМЕТО БИ СЕ РЕШИЛ АКО ГРЦИЈА НЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

СПОРОТ ЗА ИМЕТО БИ СЕ РЕШИЛ АКО ГРЦИЈА НЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

  Ако Грција не ја блокира Македонија за влез во НАТО ќе настане многу позитивна клима за решавање на спорот за името, рече министерот за надв ...
МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА Е ИЗГРЕБАН ОД МАЧКИ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ДЕБАТАТА СО НОВИНАРИТЕ

МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА Е ИЗГРЕБАН ОД МАЧКИ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ДЕБАТАТА СО НОВИНАРИТЕ

Мерцедесот од речиси 600.000 евра со кој се возел поранешниот премиер Никола Груевски е скриен за да не го гледа јавноста, откри вечерва премиерот Зор ...
АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги одби обвинувањата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека во четвртокот се случил организиран обид за негово убиство. „ Ако сак ...
ДУХОТ НА РАДИО БИТОЛА ЖИВЕЕ, ДУРИ И БЕЗ ДА ЕМИТУВА ПРОГРАМА

ДУХОТ НА РАДИО БИТОЛА ЖИВЕЕ, ДУРИ И БЕЗ ДА ЕМИТУВА ПРОГРАМА

Ако продолжеше да емитува програма, вчера  ќе славеше 67 години постоење во македонскиот медиумски простор. Радио Битола, најстарото јавно локално рад ...
ВО ВАКВИ МОМЕНТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СИ СЕДИ ДОМА, МУ ПОРАЧА ХАН НА ИВАНОВ

ВО ВАКВИ МОМЕНТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СИ СЕДИ ДОМА, МУ ПОРАЧА ХАН НА ИВАНОВ

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, во интервју за ТВ Канал 5 рече дека не сака да ја коментира одлуката на претсед ...
СЛОВЕНЕЧКИ ФУНКЦИОНЕР РАЗРЕШЕН ОТИ СЕ ИЗБРУКА НА ИНТЕРВЈУ – НЕ ЗНАЕШЕ НИШТО ЗА СВОЈОТ СЕКТОР

СЛОВЕНЕЧКИ ФУНКЦИОНЕР РАЗРЕШЕН ОТИ СЕ ИЗБРУКА НА ИНТЕРВЈУ – НЕ ЗНАЕШЕ НИШТО ЗА СВОЈОТ СЕКТОР

Словенечки владин функционер беше разрешен откако не одговори на новинарски прашања од неговиот сектор што му беа поставени во интервју. Словенечка ...
„НИЕ ЕВРОПЈАНИТЕ ЈА ИМАМЕ НАШАТА СУДБИНА ВО СВОИ РАЦЕ“, МУ ВРАТИ МЕРКЕЛ НА ТРАМП

„НИЕ ЕВРОПЈАНИТЕ ЈА ИМАМЕ НАШАТА СУДБИНА ВО СВОИ РАЦЕ“, МУ ВРАТИ МЕРКЕЛ НА ТРАМП

Ангела Меркел отсечно му одговори на Доналд Трамп откако тој не го поддржа НАТО и навести дека нема да ја поддржи кохезијата на ЕУ кога ќе стапи на фу ...
ТРАМП СЕКСУАЛНО НАПАДНАЛ И НОВИНАРКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

ТРАМП СЕКСУАЛНО НАПАДНАЛ И НОВИНАРКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот републикански кандидат з ...
1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ