Таг: исчезнување

ПЕДОФИЛОТ ОСОМНИЧЕН ВО СЛУЧАЈОТ НА МЕДЛИН МЕКЕН СЕ ИСТРАЖУВА И ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА ДЕВОЈЧЕ ВО ГЕРМАНИЈА

ПЕДОФИЛОТ ОСОМНИЧЕН ВО СЛУЧАЈОТ НА МЕДЛИН МЕКЕН СЕ ИСТРАЖУВА И ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА ДЕВОЈЧЕ ВО ГЕРМАНИЈА

Новоосомничениот во случајот на Медлин Мекен се наоѓа под истрага и за исчезнувањето на едно германско девојче, објавија германските медиуми. Четириес ...
МЕДЛИН МЕКЕН Е МРТВА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИОТ УБИЕЦ Е ВЕЌЕ ВО ЗАТВОР

МЕДЛИН МЕКЕН Е МРТВА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИОТ УБИЕЦ Е ВЕЌЕ ВО ЗАТВОР

Медлин Мекен е веројатно мртва, објавија германските обвинители кои го истражуваат нејзиното 13 години старо исчезнување. Тие денеска објавија дека ...
ПОЛИЦИЈАТА ОБЈАВИ ДЕКА ГЕРМАНСКИ ПЕДОФИЛ Е ОСОМНИЧЕН ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МЕДЛИН МЕКЕН ПРЕД 13 ГОДИНИ

ПОЛИЦИЈАТА ОБЈАВИ ДЕКА ГЕРМАНСКИ ПЕДОФИЛ Е ОСОМНИЧЕН ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МЕДЛИН МЕКЕН ПРЕД 13 ГОДИНИ

Полицијата соопшти дека германски педофил е нов главен осомничен за исчезнувањето на Медлин Мекен пред 13 години, случај што оттогаш не престана да ја ...
КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ ФАБРИКА ОТКАКО 20 ДЕНА НЕ СЕ ЗНАЕШЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО

КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ ФАБРИКА ОТКАКО 20 ДЕНА НЕ СЕ ЗНАЕШЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО

Северна Кореја не даде објаснување што се случувало со Ким Џонг-ун откако тој се појави во јавност за првпат после 20 дена. Новинската агенција КЦН ...
ВТОРА СТРАНСКА НАУЧНИЧКА НАЈДЕНА МРТВА НА ГРЧКИ ОСТРОВ

ВТОРА СТРАНСКА НАУЧНИЧКА НАЈДЕНА МРТВА НА ГРЧКИ ОСТРОВ

Телото на исчезнатата британска туристка Натали Кристофер во Грција е пронајдено на островот Икарија, соопшти локалната полиција. По нејзиното исчезну ...
АРГЕНТИНСКАТА ПОДМОРНИЦА ШТО ИСЧЕЗНА СО 44 МОРНАРИ ПРОНАЈДЕНА ПО ЕДНА ГОДИНА ВО АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

АРГЕНТИНСКАТА ПОДМОРНИЦА ШТО ИСЧЕЗНА СО 44 МОРНАРИ ПРОНАЈДЕНА ПО ЕДНА ГОДИНА ВО АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

Аргентинската морнарица објави дека се пронајдени остатоците од подморницата која исчезна пред една години со 44-член екипаж. Подморницата „АРА Сан Ху ...
ИСЧЕЗНА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ, МЕНГ ХОНГВЕИ, КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ МОЛЧАТ ЗОШТО ГО ПРИВЕЛЕ НА ИСПРАШУВАЊЕ

ИСЧЕЗНА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ, МЕНГ ХОНГВЕИ, КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ МОЛЧАТ ЗОШТО ГО ПРИВЕЛЕ НА ИСПРАШУВАЊЕ

Франција отвори истрага за „загрижувачкото“ исчезнување на шефот на Интерпол, Менг Хонгвеи, додека во исто време, неговата сопруга е ставена под посеб ...
ВЕЌЕ ТРИ МЕСЕЦИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАДЕ Е ЕДНА ОД НАЈПОЗНАТИТЕ КИНЕСКИ АКТЕРКИ ФАН БИНГБИНГ

ВЕЌЕ ТРИ МЕСЕЦИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАДЕ Е ЕДНА ОД НАЈПОЗНАТИТЕ КИНЕСКИ АКТЕРКИ ФАН БИНГБИНГ

Речиси три месеци, нема ни трага ни глас од Фан Бингбинг, една од најпознатите кинески актерки, која со улогата во „Екс-Мен“ почна да гради име и во Х ...
СЕВЕРНИОТ БЕЛ НОСОРОГ ИСЧЕЗНУВА, ПОЧИНА ПОСЛЕДНИОТ МАЖЈАК

СЕВЕРНИОТ БЕЛ НОСОРОГ ИСЧЕЗНУВА, ПОЧИНА ПОСЛЕДНИОТ МАЖЈАК

Северниот бел носорог е на работ на изумирање, откако последниот мажјак од видот почина, потврдија денес конзерваторите од Кенија. Носорогот Судан ...
ЈАВИ СЕ НА 194 ИЛИ 195 ЗА ПОМОШ ВО ПРЕСТОЈНИОТ СТУДЕН БРАН

ЈАВИ СЕ НА 194 ИЛИ 195 ЗА ПОМОШ ВО ПРЕСТОЈНИОТ СТУДЕН БРАН

Патронажните служби, заедно со социјалните служби и Црвениот крст наредниве два дена ќе ги посетат сите осамени постари лица, за да проверат дали имаа ...
10 / 10 НАПИСИ