Таг: Ивона Талевска

1 215 / 15 НАПИСИ
ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

ИВОНА ТАЛЕВСКА ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ, АПЕЛАЦИЈА Ѝ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА

Сопственичката на фирми и новинарка Ивона Талевска од ТВ Сител останува без пасош, откако Апелациониот суд денеска ја одби нејзината жалба за мерките ...
ОДЗЕМАЊЕТО НА ПАСОШОТ НЕ СООДВЕТСТВУВА СО КАРАКТЕРОТ НА ИВОНА, СЕ ПОЖАЛИ НЕЈЗИНАТА ОДБРАНА

ОДЗЕМАЊЕТО НА ПАСОШОТ НЕ СООДВЕТСТВУВА СО КАРАКТЕРОТ НА ИВОНА, СЕ ПОЖАЛИ НЕЈЗИНАТА ОДБРАНА

Апелациониот суд отвори расправа по жалбата на сопственичката на фирми и новинарка Ивона Талевска од „ТВ Сител“, која си го бара одземениот пасош наза ...
СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЛАТАС И ИВОНА, ОДЛУКИ ЗА БАРАЊАТА НА СЈО ЗА ПРИТВОР И УТРЕ

СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЛАТАС И ИВОНА, ОДЛУКИ ЗА БАРАЊАТА НА СЈО ЗА ПРИТВОР И УТРЕ

Кривичниот совет во Oсновниот суд Скопје 1 по пречекорување на законскиот рок од 24 часа, одлучи по дел од барањата за мерки притвор за 18 лица и за м ...
СЈО ЌЕ ИСПИТУВА КАКО ВО УЈП ГАЌИТЕ СЕ КНИЖЕЛЕ КАКО СРЕДСТВО ЗА РАБОТА

СЈО ЌЕ ИСПИТУВА КАКО ВО УЈП ГАЌИТЕ СЕ КНИЖЕЛЕ КАКО СРЕДСТВО ЗА РАБОТА

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која од необјавените прислушувани разговори вчера отвори четири нови истраги за финансиски криминал, директно ...
ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ПОЛИЦИЈАТА ВО ОХРИД ОТИ СЈО ГИ ПОВИКАЛО НА РАСПИТ

ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ПОЛИЦИЈАТА ВО ОХРИД ОТИ СЈО ГИ ПОВИКАЛО НА РАСПИТ

Стотина демонстранти се собраа пред полициската станица во Охрид, кадешто денеска почна распитот на сегашни и поранешни раководители на разни институц ...
1 215 / 15 НАПИСИ