Таг: Израел

1 2 3 8 10 / 79 НАПИСИ
МЕЧ НА КРСТОНОСЕЦ СТАР 900 ГОДИНИ ПРОНАЈДЕН ВО МОРЕТО ВО ИЗРАЕЛ

МЕЧ НА КРСТОНОСЕЦ СТАР 900 ГОДИНИ ПРОНАЈДЕН ВО МОРЕТО ВО ИЗРАЕЛ

Аматерски нуркач пронајде 900 години стар меч додека ги истражувал плитките води покрај северниот брег на Израел. Се верува дека еден метар долгиот ме ...
СВЕДОКОТ ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ ШТО ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ЛЕТАЛ ЗА МАКЕДОНИЈА

СВЕДОКОТ ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ ШТО ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ЛЕТАЛ ЗА МАКЕДОНИЈА

Еден од сведоците на судењето против бившиот израелски премиер Бењамин Нетанјаху загина во авионска несреќа во Грција. Во малиот авион „цесна 172“ бил ...
ИЗРАЕЛ ГИ ПРОШИРИ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ И НА ТРИГОДИШНИ ДЕЦА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ДЕЛТА СОЈОТ

ИЗРАЕЛ ГИ ПРОШИРИ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ И НА ТРИГОДИШНИ ДЕЦА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ДЕЛТА СОЈОТ

Сите кои имаат повеќе од три години ќе мора да приложат доказ за вакцинирање или негативен ПЦР тест при влез во затворени простори во Израел, додека з ...
ГИМНАСТИЧАРОТ АРТЕМ ДОЛГОПЈАТ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОЖЕНИ ВО ИЗРАЕЛ И ОТКАКО МУ ДОНЕСЕ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО

ГИМНАСТИЧАРОТ АРТЕМ ДОЛГОПЈАТ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОЖЕНИ ВО ИЗРАЕЛ И ОТКАКО МУ ДОНЕСЕ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО

Артем Долгопјат си го исполни сонот да стане олимписки шампион, но дома во Израел, тоа нема да му биде доволно да се ожени со својата девојка. Гимнас ...
СОНЧЕВИОТ ЧАСОВНИК НАЕСЕН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕН НА ЕВРЕЈСКИТЕ ГРОБИШТА ВО БИТОЛА, РЕЧЕ ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ОРИЈАН НА ЗАМИНУВАЊЕ

СОНЧЕВИОТ ЧАСОВНИК НАЕСЕН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕН НА ЕВРЕЈСКИТЕ ГРОБИШТА ВО БИТОЛА, РЕЧЕ ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ОРИЈАН НА ЗАМИНУВАЊЕ

За еден до два месеца, конечно ќе се постави сончевиот часовник на Еврејските гробишта во Битола, соопшти израелскиот амбасадор Дан Оријан на последна ...
ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Израел пријави пад на ефективноста на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ во спречувањето на зараза и симптоматски ковид-19, но додаде дека таа и натаму дав ...
ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Израел повторно ја воведе мерката за задолжително носење маска во затворено, само неколку дена откако ја укина. Властите реагираа откако неколку дена ...
ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

Палестинските власти го откажаа договорот со кој требаше да добијат од Израел најмалку еден милион вакцини против ковид-19. Палестина вели дека вакцин ...
ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

Во Израел веќе не мора да се носи маска во затворено, откако земјата ја укина една од последните рестриктивни мерки по успешната програма за имунизаци ...
МИЛИОНЕРОТ НАФТАЛИ БЕНЕТ ЌЕ БИДЕ НОВ ИЗРАЕЛСКИ ПРЕМИЕР ОТКАКО ОСУМ ПАРТИИ ДОГОВОРИЈА КОАЛИЦИЈА ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ

МИЛИОНЕРОТ НАФТАЛИ БЕНЕТ ЌЕ БИДЕ НОВ ИЗРАЕЛСКИ ПРЕМИЕР ОТКАКО ОСУМ ПАРТИИ ДОГОВОРИЈА КОАЛИЦИЈА ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ

Израел ќе добие нов премиер по 12 години откако израелските опозициски партии договорија формирање на коалициска влада. Јаир Лапид, лидерот на партија ...
1 2 3 8 10 / 79 НАПИСИ