Таг: Израел

1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ
СОНЧЕВИОТ ЧАСОВНИК НАЕСЕН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕН НА ЕВРЕЈСКИТЕ ГРОБИШТА ВО БИТОЛА, РЕЧЕ ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ОРИЈАН НА ЗАМИНУВАЊЕ

СОНЧЕВИОТ ЧАСОВНИК НАЕСЕН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕН НА ЕВРЕЈСКИТЕ ГРОБИШТА ВО БИТОЛА, РЕЧЕ ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ОРИЈАН НА ЗАМИНУВАЊЕ

За еден до два месеца, конечно ќе се постави сончевиот часовник на Еврејските гробишта во Битола, соопшти израелскиот амбасадор Дан Оријан на последна ...
ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Израел пријави пад на ефективноста на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ во спречувањето на зараза и симптоматски ковид-19, но додаде дека таа и натаму дав ...
ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Израел повторно ја воведе мерката за задолжително носење маска во затворено, само неколку дена откако ја укина. Властите реагираа откако неколку дена ...
ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

Палестинските власти го откажаа договорот со кој требаше да добијат од Израел најмалку еден милион вакцини против ковид-19. Палестина вели дека вакцин ...
ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

ИЗРАЕЛ ЈА УКИНА МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО

Во Израел веќе не мора да се носи маска во затворено, откако земјата ја укина една од последните рестриктивни мерки по успешната програма за имунизаци ...
МИЛИОНЕРОТ НАФТАЛИ БЕНЕТ ЌЕ БИДЕ НОВ ИЗРАЕЛСКИ ПРЕМИЕР ОТКАКО ОСУМ ПАРТИИ ДОГОВОРИЈА КОАЛИЦИЈА ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ

МИЛИОНЕРОТ НАФТАЛИ БЕНЕТ ЌЕ БИДЕ НОВ ИЗРАЕЛСКИ ПРЕМИЕР ОТКАКО ОСУМ ПАРТИИ ДОГОВОРИЈА КОАЛИЦИЈА ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ

Израел ќе добие нов премиер по 12 години откако израелските опозициски партии договорија формирање на коалициска влада. Јаир Лапид, лидерот на партија ...
И ИЗРАЕЛ И ХАМАС ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА ОТКАКО ЗАПРЕА СО 11-ДНЕВНИТЕ БОМБАРДИРАЊА

И ИЗРАЕЛ И ХАМАС ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА ОТКАКО ЗАПРЕА СО 11-ДНЕВНИТЕ БОМБАРДИРАЊА

И Израел и Хамас прогласија победа во последниот конфликт во Газа откако ноќеска по полноќ на сила стапи примирје, со што беа запрени 11-дневните бомб ...
ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ, ХАМАС ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ПОРАЗ ЗА НЕТАНЈАХУ

ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ, ХАМАС ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ПОРАЗ ЗА НЕТАНЈАХУ

Израел и Хамас договорија прекин на огнот, што ќе стапи на сила во еден часот по полноќ по македонско време, објавија палестински извори, што ги зголе ...
ЦЕЛА ЕВРОПСКА УНИЈА ОСВЕН УНГАРИЈА ГИ ПОВИКА ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА НА ПРИМИРЈЕ

ЦЕЛА ЕВРОПСКА УНИЈА ОСВЕН УНГАРИЈА ГИ ПОВИКА ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА НА ПРИМИРЈЕ

Министрите за надворешни работи на Европска Унија ги повикаа Израел и палестинските милитантни групи на прекин на огнот, но не успеаја да постигнат ед ...
ГАЗА ПОГОДЕНА ОД НОВИ ЖЕСТОКИ БОМБАРДИРАЊА ОТКАКО НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ ДЕКА ВОЈНАТА СО ХАМАС ЌЕ СЕ ЗАСИЛИ

ГАЗА ПОГОДЕНА ОД НОВИ ЖЕСТОКИ БОМБАРДИРАЊА ОТКАКО НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ ДЕКА ВОЈНАТА СО ХАМАС ЌЕ СЕ ЗАСИЛИ

Израелските авиони утрово извршија нова серија жестоки напади на Газа, откако премиерот Бенјамин Нетанјаху навести дека четвртата војна со палестински ...
1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ