Таг: Јапонија

1 5 6 766 / 66 НАПИСИ
ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

Железничка компанија во Јапонија се извини откако еден од нејзините возови тргна и стигна 20 секунди порано. Менаџментот на „Цукуба Експрес“ за линија ...
ЈАПОНИЈА ДОНИРАЛА ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА ПРОЕКТИ ВО КУМАНОВО

ЈАПОНИЈА ДОНИРАЛА ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА ПРОЕКТИ ВО КУМАНОВО

Половина милион евра донирала владата на Јапонија за реализација на десет проекти во Куманово. Преку програмата за мали грантови ГГП, Куманово доби не ...
ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

Една јапонска компанија ги награди своите вработени-непушачи со дополнителни шест дена одмор, откако тие се пожалиле дека работат повеќе од оние кои с ...
ПРИВЕДЕН УБИЕЦ ВО ЈАПОНИЈА, 9 РАСПАРЧЕНИ ТЕЛА НАЈДЕНИ ВО НЕГОВАТА СОБА

ПРИВЕДЕН УБИЕЦ ВО ЈАПОНИЈА, 9 РАСПАРЧЕНИ ТЕЛА НАЈДЕНИ ВО НЕГОВАТА СОБА

Најмалку девет распарчени човечки тела се пронајдени во стан Јапонија, по што 27 годишниот осомничен беше приведен, соопшти локалната полиција. Осо ...
ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

Северна Кореја лансираше уште една ракета од престолнината Пјонгјанг кон Јапонија, објавија медиумите во Јапонија и Јужна Кореја. Јапонските власти ве ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

Северна Кореја лансирала неидентификуван проектил од главниот град Пјонгјанг кој ја надлетал Јапонија, објавија светските медиуми повикувајќи се на из ...
1 5 6 766 / 66 НАПИСИ