Таг: јавен превоз

1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

Советот на Град Скопје попладнево одржа втора вонредна седница, на која се  усвои одлуката за доделување на субвенции на ЈСП „Скопје“ во висина од 11 ...
СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

Утрово од 9 часот Скопје повторно остана без јавен превоз. На улиците немаше автобуси на ЈСП „Скопје“, ниту на приватните превозници. Шоферите и врабо ...
ДО ЈУНИ 2024 ПРОДОЛЖУВА БЕСПЛАТНИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО, ЌЕ ЧИНИ УШТЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

ДО ЈУНИ 2024 ПРОДОЛЖУВА БЕСПЛАТНИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО, ЌЕ ЧИНИ УШТЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

Бесплатниот јавен градски превоз во Куманово ќе продолжи до средината на 2024. На вчерашната седница советниците ја изгласаа мерката за субвенционирањ ...
АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Градоначалничката Данела Арсовска преку фејсбук објава најави дека ќе го продолжи проектот автобуското метро откако ги отстранила пречките, но крие шт ...
ЗА АВТОБУС ВО СКОПЈЕ СЕ ЧЕКА И ПО 45 МИНУТИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА НЕ ФАЛАТ ВОЗАЧИ

ЗА АВТОБУС ВО СКОПЈЕ СЕ ЧЕКА И ПО 45 МИНУТИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА НЕ ФАЛАТ ВОЗАЧИ

Пак нема редовен јавен превоз во Скопје,  автобусите на ЈСП „Скопје“ возат без ред и распоред, па на станиците се чека од 30 до 45 минути. Не се точни ...
АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

Градоначалничката Данела Арсовска најавива дека вгодина ќе воведе бесплатен автобуски превоз, а ЈСП „Скопје“ нема пари за плата и гравниот град пак мо ...
НАМЕСТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, БЕСПЛАТНИОТ ГРАДСКИ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ

НАМЕСТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, БЕСПЛАТНИОТ ГРАДСКИ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ

Советот на Општина Куманово донесе одлука субвенционирањето на јавниот превозот да трае уште еден месец, бидејќи во моментов нема пари за до крајот на ...
ЈСП ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ВОЗАЧИ, ФАЛАТ НАЈМАЛКУ 100 ОТИ МНОГУМИНА ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ ВО СТРАНСТВО

ЈСП ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ВОЗАЧИ, ФАЛАТ НАЈМАЛКУ 100 ОТИ МНОГУМИНА ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ ВО СТРАНСТВО

ЈСП „Скопје“ објави оглас за вработување на возачи. На веб страната на јавното претпријатие објавен е огласот за вработување, но во него не стои колку ...
АВСТРИЈА ДАВА БЕСПЛАТНА КАРТА ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ЗА ОНИЕ КОИ ЌЕ ГО ТЕТОВИРААТ ИМЕТО НА БИЛЕТОТ

АВСТРИЈА ДАВА БЕСПЛАТНА КАРТА ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ЗА ОНИЕ КОИ ЌЕ ГО ТЕТОВИРААТ ИМЕТО НА БИЛЕТОТ

Австрија нуди бесплатен јавен превоз за една година на оние кои ќе направат тетоважа на која пишува „Климатикет“ односно името на билетот за јавен пре ...
АКО ДЕНЕС НЕМА ПЛАТА, УТРЕ НЕМА ДА ИМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ НА ЈСП

АКО ДЕНЕС НЕМА ПЛАТА, УТРЕ НЕМА ДА ИМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ НА ЈСП

Утре на скопските улици пак нема да има автобуси од јавниот превоз ако денес не им се подели плата на вработените. Како што велат од синдикатот на јав ...
1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ