Таг: кандидатура

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов е влезен во последната година од својот прв мандат. На нецела година пред локалните избори кои ќе се одржат во о ...
КАНЈЕ ВЕСТ ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КАНЈЕ ВЕСТ ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Канје Вест планира да ја направи Ким Кардашијан прва дама на САД. Раперот го искористи празникот Ден на независноста за да објави дека ќе се кандидира ...
ДЕМОКРАТСКАТА СЕНАТОРКА КАМАЛА ХЕРИС ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ВО 2020

ДЕМОКРАТСКАТА СЕНАТОРКА КАМАЛА ХЕРИС ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД ВО 2020

Камала Херис, сенаторка од Калифорнија и поранешен јавен обвинител, официјално соопшти дека ќе се кандидира за претседател на САД во 2020 година, прид ...
ЗЕЛЕНА ПРЕСТОЛНИНА НЕ СЕ ОДНЕСУВА САМО НА ЗЕЛЕНИЛО, ТУКУ НА НИЗА МЕРКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ ЗА АПЛИКАЦИЈАТА НА ГРАД СКОПЈЕ

ЗЕЛЕНА ПРЕСТОЛНИНА НЕ СЕ ОДНЕСУВА САМО НА ЗЕЛЕНИЛО, ТУКУ НА НИЗА МЕРКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ ЗА АПЛИКАЦИЈАТА НА ГРАД СКОПЈЕ

Признанието „Европска зелена престолнина“ не се однесува само на зеленилото, туку на начинот на функционирање на градот односно алтернативниот превоз, ...
МАКЕДОНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ ВО 2022

МАКЕДОНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ ВО 2022

Десет години откако беше домаќин на Европското првенство за ракометарки, Македонија повторно доби организација на ракометно натпреварување од највисок ...
МАРОКО ПРОТИВ САД, МЕКСИКО И КАНАДА ВО ТРКАТА ЗА ДОМАЌИН НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

МАРОКО ПРОТИВ САД, МЕКСИКО И КАНАДА ВО ТРКАТА ЗА ДОМАЌИН НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, Канада и Мексико понудија дури 23 града, во коишто би се играле натпревари од Светското фудбалско првенство во 2026 година, доколку нивната заедн ...
ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

Опра Винфри сака да расчисти важна работа, таа дефинитивно нема да се кандидира за претседател на САД во 2020 година, бидејќи смета дека нема дух за т ...
НАВИСТИНА ЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ЗАГАДУВАЊЕТО, ГО ПРАШАА ШИЛЕГОВ ВО ЗАГРЕБ OTKAKO СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКО ВО РАКОМЕТ

НАВИСТИНА ЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ЗАГАДУВАЊЕТО, ГО ПРАШАА ШИЛЕГОВ ВО ЗАГРЕБ OTKAKO СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКО ВО РАКОМЕТ

Проблемот со загадувањето во Скопје, беше едно од прашањата кои му беа поставени на градоначалникот Петре Шилегов, во Загреб, при поднесувањето на зае ...
НИКОЈ ОД НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, КОИ ДО ВЧЕРА НА ПОЛНОЌ СОБИРАА ПОТПИСИ,  НЕ ПОДНЕЛ КАНДИДАТУРА

НИКОЈ ОД НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, КОИ ДО ВЧЕРА НА ПОЛНОЌ СОБИРАА ПОТПИСИ, НЕ ПОДНЕЛ КАНДИДАТУРА

Од 27 кандидати кои до Државната изборна комисија поднеле листи за собирање потписи за независни кандидати за градоначалник, до синоќа никој не поднел ...
ТЕУТА АРИФИ ПАК ВО ТРКАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА ТЕТОВО

ТЕУТА АРИФИ ПАК ВО ТРКАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА ТЕТОВО

Актуелната градоначалничка на Општина Тетово Теута Арифи најавува дека повторно ќе се кандидира за функцијатаи ќе ја побара довербата на тетовци. Таа ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ