Таг: Кансаи Јамамото

ПОЧИНА КАНСАИ ЈАМАМОТО, МОДНИОТ ДИЗАЈНЕР КОЈ ПРАВЕШЕ КОСТИМИ ЗА ДЕЈВИД БОУВИ

ПОЧИНА КАНСАИ ЈАМАМОТО, МОДНИОТ ДИЗАЈНЕР КОЈ ПРАВЕШЕ КОСТИМИ ЗА ДЕЈВИД БОУВИ

Прославениот јапонски моден дизајнер Кансаи Јамамото, познат по своите авангардни колекции и соработката со Дејвид Боуви, почина на 76 години од леуке ...
1 / 1 НАПИСИ