Таг: кардиоваскуларни заболувања

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ФИКТИВНИ КАРДИОВАСКУЛАРНИ ИНТЕРВЕНЦИИ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ПОКРИЕНИ ОД ДРЖАВАТА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ФИКТИВНИ КАРДИОВАСКУЛАРНИ ИНТЕРВЕНЦИИ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ПОКРИЕНИ ОД ДРЖАВАТА

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предмет по допрен глас во врска со евентуални незаконитости во рабо ...
И ОХРИДСКИОТ КАРДИОЛОШКИ ЗАВОД ОБОЕН ВО ЦРВЕНО ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

И ОХРИДСКИОТ КАРДИОЛОШКИ ЗАВОД ОБОЕН ВО ЦРВЕНО ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

Кардиолошкиот Завод“ од Охрид по повод Светскиот ден на срцето, што годинава се одбележува под мотото „МОЕТО СРЦЕ… ТВОЕТО СРЦЕ…“, синоќа беше осветлен ...
2 / 2 НАПИСИ