Таг: Катланово

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Едно лице почина, а едно е полесно повредено во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, по што сообраќајот беше три часа во прекин. Сообраќајката се сл ...
ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КАТЛАНОВО, ЧАДИ ДО АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ВЕЛЕС

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КАТЛАНОВО, ЧАДИ ДО АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ВЕЛЕС

Голем пожар вечерва избувна во Катланово, крај автопатот Скопје-Велес. Густ чад се шири сè до автопатот. Екипи на Бригадата за противпожарна заштит ...
ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

ПОВРЕДЕНИ 20 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ ПРЕД ТУНЕЛОТ ВО КАТЛАНОВО

Во сообраќајката на превртено комбе кое превезувало мигранти се повредени 18-мина,од кои 5-мина потешко,  потврди полицијата. Сообраќајката се случила ...
300 АКЦИЈАШИ ОД ЦЕЛА ЕКСЈУГОСЛАВИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА ВО КАТЛАНОВО

300 АКЦИЈАШИ ОД ЦЕЛА ЕКСЈУГОСЛАВИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА ВО КАТЛАНОВО

Единството на некогашните југословенски младински акцијаши оживеја викендов во Катланово. Околу 300 акцијаши од Триглав до Вардар се сретнаа на местот ...
4 / 4 НАПИСИ