ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КАТЛАНОВО, ЧАДИ ДО АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ВЕЛЕС

  ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КАТЛАНОВО, ЧАДИ ДО АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ВЕЛЕССкопската пожарна бригада спречува пожарот да се прошири кон околните куќи и бензинската пумпа која се наоѓа во близина. (Фото: Пожарна Скопје)

  Голем пожар вечерва избувна во Катланово, крај автопатот Скопје-Велес. Густ чад се шири сè до автопатот.

  Екипи на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје се на терен и, како што ни изјавија, се работи на спречување пожарот да се прошири кон околните куќи и бензинската пумпа која се наоѓа во близина.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира