Таг: автопат

1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ
СЕ УРНА ДЕЛ ОД АВТОПАТ ВО КИНА, НАЈМАЛКУ 48 ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА ДЕЛ ОД АВТОПАТ ВО КИНА, НАЈМАЛКУ 48 ЗАГИНАТИ

Најмалку 48 луѓе загинаа откако пропадна дел од автопат во планинска област во јужна Кина, при што повеќе од 20 автомобили паднаа низ стрмната падина. ...
ДО КРАЈ НА 2026 Е НОВИОТ РОК ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД, ВЛАДАТА ЌЕ СКЛУЧУВА НОВ АНЕКС

ДО КРАЈ НА 2026 Е НОВИОТ РОК ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД, ВЛАДАТА ЌЕ СКЛУЧУВА НОВ АНЕКС

До 31 декември 2026 е новиот рок за завршување на автопатот Кичево-Охрид. Владата на денешната седница донесе одлука за продолжување на рокот за изгра ...
МЕСТО ПО АВТОПАТ, ТЕШКИ КАМИОНИ ВОЗАТ ПО РЕХАБИЛИТИРАНИТЕ РЕГИОНАЛНИ ПАТИШТА И ГИ ОШТЕТУВААТ, РЕАГИРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

МЕСТО ПО АВТОПАТ, ТЕШКИ КАМИОНИ ВОЗАТ ПО РЕХАБИЛИТИРАНИТЕ РЕГИОНАЛНИ ПАТИШТА И ГИ ОШТЕТУВААТ, РЕАГИРА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

Возачите предупредуваат дека рехабилитираниот регионален пат Велес - Градско, за кој имаат пофални зборови за квалитетот, може за бргу време да биде о ...
АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ГРАДИ ОД МАЈ 2014, ЦЕНАТА МУ ПОРАСНА ЗА 45 ОТСТО И НИКАКО ДА СЕ ЗАВРШИ, ВЕЛАТ ДРЖАВНИТЕ РЕВИЗОРИ

АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ГРАДИ ОД МАЈ 2014, ЦЕНАТА МУ ПОРАСНА ЗА 45 ОТСТО И НИКАКО ДА СЕ ЗАВРШИ, ВЕЛАТ ДРЖАВНИТЕ РЕВИЗОРИ

Државниот завод за ревизија (ДЗР) констатираше дека поради појавени непредвидливи и дополнителни работи биле направени измени и дополнувања на основни ...
ЖЕНА ЗАГИНА НА АВТОПАТОТ КУМАНОВО-ТАБАНОВЦЕ, ЈА УДРИЛА КОЛА ОТКАКО ПО СООБРАЌАЈКА ИЗЛЕГЛА ОД СВОЈОТ АВТОМОБИЛ

ЖЕНА ЗАГИНА НА АВТОПАТОТ КУМАНОВО-ТАБАНОВЦЕ, ЈА УДРИЛА КОЛА ОТКАКО ПО СООБРАЌАЈКА ИЗЛЕГЛА ОД СВОЈОТ АВТОМОБИЛ

Четириест и деветгодишна жена од Куманово синоќа загина во сообраќајка на автопатот Куманово-граничен премин Табановце, во која учествувале три автомо ...
ТЕТОВЕЦ НАШОЛ ТОРБИЧЕ ПОЛНО СО ПАРИ И ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ И ГО ПРЕДАЛ НА ПОЛИЦИЈАТА, КОЈА БРЗО ГО ПРОНАШЛА СОПСТВЕНИКОТ И МУ ГО ВРАТИЛА

ТЕТОВЕЦ НАШОЛ ТОРБИЧЕ ПОЛНО СО ПАРИ И ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ И ГО ПРЕДАЛ НА ПОЛИЦИЈАТА, КОЈА БРЗО ГО ПРОНАШЛА СОПСТВЕНИКОТ И МУ ГО ВРАТИЛА

Тетовец нашол торбичка во која имало пари во динари и во евра, банкарски картички, клучеви и лични документи. Тој ја предал на полицијата и побарал да ...
ПО 5 ГОДИНИ ЗАВРШИ РЕХАБИЛИТАЦИЈАТА НА ДЕСНАТА КОЛОВОЗНА ЛЕНТА ОД АВТОПАТСКАТА ДЕЛНИЦА КАТЛАНОВО – ПЕТРОВЕЦ, ЗАПОЧНАА РАБОТИТЕ НА ЛЕВАТА СТРАНА

ПО 5 ГОДИНИ ЗАВРШИ РЕХАБИЛИТАЦИЈАТА НА ДЕСНАТА КОЛОВОЗНА ЛЕНТА ОД АВТОПАТСКАТА ДЕЛНИЦА КАТЛАНОВО – ПЕТРОВЕЦ, ЗАПОЧНАА РАБОТИТЕ НА ЛЕВАТА СТРАНА

Десната лента од делницата Катланово-Петровец, од автопатот Скопје-Велес, од почетокот на месецов е пуштена за сообраќај. Таа се рехабилитираше неколк ...
ПО ПОТРОШЕНИ 600 МИЛИОНИ ЕВРА, ДОПРВА ЌЕ СЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ДО ОХРИД, А НИКОЈ НЕМА ДА ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛОТ

ПО ПОТРОШЕНИ 600 МИЛИОНИ ЕВРА, ДОПРВА ЌЕ СЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ДО ОХРИД, А НИКОЈ НЕМА ДА ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛОТ

По 10-годишна половична градба на автопатот Кичево-Охрид и потрошени 600 милиони евра, и со ветување од министерот Благој Бочварски дека ќе биде готов ...
ПЕТ ЗАГИНАТИ И 54 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКИ НА ПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ЗА ГОДИНА И ПОЛ, КАЈ И ДА Е, АВТОПАТОТ КОЈ ГО ПОЧНА ГРУЕВСКИ ВО 2014 ЌЕ ГО ДОЧЕКА И ДА СЕ ВРАТИ ОД БЕГСТВО

ПЕТ ЗАГИНАТИ И 54 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКИ НА ПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ЗА ГОДИНА И ПОЛ, КАЈ И ДА Е, АВТОПАТОТ КОЈ ГО ПОЧНА ГРУЕВСКИ ВО 2014 ЌЕ ГО ДОЧЕКА И ДА СЕ ВРАТИ ОД БЕГСТВО

Пет лица загинале, а 54 се повредени во сообраќајни несреќи годинава и лани на патот од Кичево до Охрид, каде десет години траат градежните работи за ...
ЗА 2.000 РАБОТНИ МЕСТА ВО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ СЕ ПРИЈАВИЛЕ 360 КАНДИДАТИ

ЗА 2.000 РАБОТНИ МЕСТА ВО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ СЕ ПРИЈАВИЛЕ 360 КАНДИДАТИ

Во моментов на конзорциумот „Бехтел и Енка“ му се потребни најмалку 2.000 работници, а досега се пријавиле 360 македонски граѓани, што е малку, кажа п ...
1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ