Таг: пожарна

1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ
СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

Синоќа се запали мостот „Белесица“ кај Железничката станица во Скопје. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека на бројот 112 околу полноќ ...
РУРАЛНИТЕ ОПШТИНИ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЌЕ ДОБИЈАТ ТРИ ПРОТИВПОЖАРНИ СТАНИЦИ

РУРАЛНИТЕ ОПШТИНИ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН ЌЕ ДОБИЈАТ ТРИ ПРОТИВПОЖАРНИ СТАНИЦИ

Руралните општини од Тетовскиот регион ќе добијат противпожарни станици. Во моментов Пожарната од Тетово освен што е задолжена да интервенира во Општи ...
ЧЕТВРТА ГОДИНА ПО РЕД СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ИНТЕРВЕНЦИИ НА ВЕЛЕШКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

ЧЕТВРТА ГОДИНА ПО РЕД СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ИНТЕРВЕНЦИИ НА ВЕЛЕШКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Осетно е намелен бројот на интервенции на велешките пожарникари во 2022 година. Во текот изминатите 12 месеци Противпожарната единица во Велес имала 2 ...
ГИ ПОЛЕАЛ СО БЕНЗИН, ПА ГИ ЗАПАЛИЛ БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ПОКАЖУВААТ СНИМКИТЕ ОД БЕЗБЕДНОСТИТЕ КАМЕРИ

ГИ ПОЛЕАЛ СО БЕНЗИН, ПА ГИ ЗАПАЛИЛ БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ПОКАЖУВААТ СНИМКИТЕ ОД БЕЗБЕДНОСТИТЕ КАМЕРИ

Непознат сторител синоќа ги полеал со бензин бараките на ЈП „Паркови и зеленило“ и потоа ги запалил. Снимката од безбедносните камери, објавена на Феј ...
ПОЖАР ВО ГРАДСКИ ЅИД ВО СКОПЈЕ ОД ЗАПАЛЕНИ БРОИЛА, СТАНАРКА ОДНЕСЕНА ВО БОЛНИЦА ПОРАДИ ВДИШАН ЧАД

ПОЖАР ВО ГРАДСКИ ЅИД ВО СКОПЈЕ ОД ЗАПАЛЕНИ БРОИЛА, СТАНАРКА ОДНЕСЕНА ВО БОЛНИЦА ПОРАДИ ВДИШАН ЧАД

Утрово пожар изби во зграда во скопски Градски ѕид на улицата Даме Груев спроти градилиштето на поранешно „Беко“. Како што велат од Бригадата за проти ...
ИЗГАСЕН ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ГОРЕЛО ЃУБРЕ

ИЗГАСЕН ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ГОРЕЛО ЃУБРЕ

Пожар изби во зградата на поранешен „Технометал-Вардар“  во центарот на Скопје. Во моментов, возило на скопската Пожарна е паркирано на Плоштадот ВМРО ...
ОТКАКО СЕ ИЗГРАДИЈА КУП ЗГРАДИ БЕЗ ПРИСТАП, СЕГА КАЈ ПОРАНЕШНО СЈО СЕ ПРОБИВА УЛИЦА ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ПОЖАРНА И БРЗА ПОМОШ

ОТКАКО СЕ ИЗГРАДИЈА КУП ЗГРАДИ БЕЗ ПРИСТАП, СЕГА КАЈ ПОРАНЕШНО СЈО СЕ ПРОБИВА УЛИЦА ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ПОЖАРНА И БРЗА ПОМОШ

Нова улица се пробива покрај зградата на поранешното Специјално јавно обвинителество (СЈО) во Скопје. На овој дел се изградија голем број нови згради, ...
АТМОСФЕРСКАТА КАНАЛИЗАЦИЈА НЕ ЧИНИ, ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ КАЖАМ КАКО ЌЕ ГО РЕШИМЕ ОВОЈ ПРОБЛЕМ, РЕЧЕ АРСОВСКА ПО ПОПЛАВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ВО СКОПЈЕ

АТМОСФЕРСКАТА КАНАЛИЗАЦИЈА НЕ ЧИНИ, ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ КАЖАМ КАКО ЌЕ ГО РЕШИМЕ ОВОЈ ПРОБЛЕМ, РЕЧЕ АРСОВСКА ПО ПОПЛАВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ВО СКОПЈЕ

Градоначалничката Данела Арсовска вечерва на прес-конференција кажа дека екипите на Град Скопје, јавните претпријатија и Пожарната бригада соодветно р ...
ЗА ДА СЕ ЗАШТЕДАТ ПАРИ, ЈСП ЌЕ ГИ ПОПРАВА КОЛИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

ЗА ДА СЕ ЗАШТЕДАТ ПАРИ, ЈСП ЌЕ ГИ ПОПРАВА КОЛИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

Во сервисот за автобуси на ЈСП „Скопје“ ќе се поправаат службените коли на Град Скопје и возилата за гасење пожар на Бригадата за противпожарна заштит ...
ФРАНЦИЈА ДОНИРАШЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ВО БИТОЛА, КОЊАНОВСКИ РЕЧЕ СЕ ИЗРАБОТУВА ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА НОВА СТАНИЦА

ФРАНЦИЈА ДОНИРАШЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ВО БИТОЛА, КОЊАНОВСКИ РЕЧЕ СЕ ИЗРАБОТУВА ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА НОВА СТАНИЦА

Две противпожарни возила за теренско гансење на пожари, посебно во шумски услови, џип и приколка со коплетна и дополнителна опрема донираше Франција з ...
1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ