Таг: казино

СЕКОЈ НОВ ПРЕДЛОГ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА Е ПОЛОШ, КАЗИНО СЕ ОТВОРА ДО ГРАДИНКА, РЕКОА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИКОЦКАЊЕ“ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТЕТОВО

СЕКОЈ НОВ ПРЕДЛОГ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА Е ПОЛОШ, КАЗИНО СЕ ОТВОРА ДО ГРАДИНКА, РЕКОА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИКОЦКАЊЕ“ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТЕТОВО

Со полчасовна блокада на кружниот тек од булеварот Видое Смилевски-Бато во Тетово, граѓаните и активистите на Движењето „Антикоцкање“ изразија револт ...
ОБЕЗБЕДУВАЧ ВО ВЕЛЕШКО КАЗИНО НАПАДНАТ СО НОЖ ОТИ БАРАЛ ОД ГОСТИН ДА НОСИ ЗАШТИТНА МАСКА

ОБЕЗБЕДУВАЧ ВО ВЕЛЕШКО КАЗИНО НАПАДНАТ СО НОЖ ОТИ БАРАЛ ОД ГОСТИН ДА НОСИ ЗАШТИТНА МАСКА

Во Велес за два дена има два физички напада врз обезбедување кое барало од странките да се почитуваат мерките за заштита од ковид-19. Синоќа околу 21. ...
ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ВРАТИЛ 10 КРЕВЕТИ ОТИ БИЛЕ ДОНАЦИЈА ОД КАЗИНО И ГИ ДОНЕЛЕ ХОСТЕСИ

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ВРАТИЛ 10 КРЕВЕТИ ОТИ БИЛЕ ДОНАЦИЈА ОД КАЗИНО И ГИ ДОНЕЛЕ ХОСТЕСИ

Директорот на тетовската Клиничка болница одбил да ја прими донацијата која дошла во болницата пред три дена, затоа што била од меѓународна компанија ...
УПРАВНИОТ СУД НЕ ДОЗВОЛИ ОТВАРАЊЕ КАЗИНО ВО МАЛА РЕЧИЦА, ПО ПРОТЕСТИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ

УПРАВНИОТ СУД НЕ ДОЗВОЛИ ОТВАРАЊЕ КАЗИНО ВО МАЛА РЕЧИЦА, ПО ПРОТЕСТИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ

  По големиот протест против отварањето казино во тетовска Мала Речица од почетокот на мај, Движењето против коцкањето објави дека конечно усп ...
САКАМЕ БИБЛИОТЕКИ, А НЕ КАЗИНА, ПРОТЕСТИРАА ТЕТОВЦИ ПРОТИВ ОБЈЕКТИТЕ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА БЛИЗУ УНИВЕРЗИТЕТИТЕ И ШКОЛИТЕ

САКАМЕ БИБЛИОТЕКИ, А НЕ КАЗИНА, ПРОТЕСТИРАА ТЕТОВЦИ ПРОТИВ ОБЈЕКТИТЕ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА БЛИЗУ УНИВЕРЗИТЕТИТЕ И ШКОЛИТЕ

„Сакаме библиотеки, а не казина“, „Казината не носат среќа туку факултетите“ , „Сакаме домови, а не казина“, „Лас ТетоВегас“ и со уште многу други пар ...
72-ГОДИШНА ЖЕНА ЕДНА НЕДЕЛА СПИЕ НА КЛУПА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС

72-ГОДИШНА ЖЕНА ЕДНА НЕДЕЛА СПИЕ НА КЛУПА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС

Од почетокот на седмицава, на клупа во центарот на  Велес ноќта ја преспива велешанката Благојка Малинова. Таа и вечерва Велигден ќе го мине на отворе ...
КАЗИНАТА И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ЌЕ МОРА ДА БИДАТ ОДДАЛЕЧЕНИ 300 МЕТРИ ОД УЧИЛИШТА, ПРЕДВИДУВААТ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА

КАЗИНАТА И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ЌЕ МОРА ДА БИДАТ ОДДАЛЕЧЕНИ 300 МЕТРИ ОД УЧИЛИШТА, ПРЕДВИДУВААТ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА

Казината и обложувалниците ќе мора да бидат оддалечени најмалку 300 метри од основни и средни училишта. Ова се предвидува со измените на Законот за иг ...
7 / 7 НАПИСИ