Таг: Кичево

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЗА ДА СЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ДАДАТ ВО ОТПАД ПЕЧКИТЕ НА ДРВА

ЗА ДА СЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ДАДАТ ВО ОТПАД ПЕЧКИТЕ НА ДРВА

За да може да се аплицира за добивање владини субвенции за набавка на инвертери за греење ќе треба сопствените печки на дрва да се дадат на отпад. Во ...
КИЧЕВО ЌЕ ГИ ПРИБЕРЕ СИТЕ БЕЗДОМНИ КУЧИЊА, ЗАПОЧНА ИЗГРАДБА НА СТАЦИОНАР ЗА 150 КУЧИЊА

КИЧЕВО ЌЕ ГИ ПРИБЕРЕ СИТЕ БЕЗДОМНИ КУЧИЊА, ЗАПОЧНА ИЗГРАДБА НА СТАЦИОНАР ЗА 150 КУЧИЊА

Невладината организација „Грифон КИЧЕВО“, која се грижи за бездомни животни во овој град, започна изградба на стационар во селото Бигор Доленци (стара ...
НЕКА ГИ ЗАШУТКААТ АВИОНИТЕ ОД ЦИРИХ И КАМИОН СО ПЕСОК НЕКА СЕ ПРЕВРТИ, МУ ПРЕДЛАГА ЈАНКУЛОСКА НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБА ЗА „ТИТАНИК“

НЕКА ГИ ЗАШУТКААТ АВИОНИТЕ ОД ЦИРИХ И КАМИОН СО ПЕСОК НЕКА СЕ ПРЕВРТИ, МУ ПРЕДЛАГА ЈАНКУЛОСКА НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБА ЗА „ТИТАНИК“

Обвинетите во Титаник за изборни нерегуларности Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска се договарале  како да ги задоцнат на гласање гастербајтерите, ма ...
ЗА ОВА ВО ЗАТВОР СЕ ОДИ, ВЕЛИ ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕСТЕНКА НА АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

ЗА ОВА ВО ЗАТВОР СЕ ОДИ, ВЕЛИ ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕСТЕНКА НА АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

Во една од последните околу 130 прислушувани разговори кои беа пуштени денеска во Основниот суд Скопје 1 за големиот случај на СЈО „Титаник“, за злост ...
КИЧЕВО ДОБИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА СО ПАРИ ОД ЕУ

КИЧЕВО ДОБИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА СО ПАРИ ОД ЕУ

Пречистителна станица за третман на отпадни води во Кичево денес официјално беше пуштена во употреба. Таа се наоѓа во близина на градот и има капаците ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Ѝ ЈА ОДЗЕДЕ ДОЗВОЛАТА ЗА РАБОТА НА ПРИВАТНАТА БОЛНИЦА „САНТЕ ПЛУС“

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Ѝ ЈА ОДЗЕДЕ ДОЗВОЛАТА ЗА РАБОТА НА ПРИВАТНАТА БОЛНИЦА „САНТЕ ПЛУС“

Министерството за здравство ѝ ја одзеде дозволата за работа на приватната болница „Санте Плус гроуп“ за случајот со смртта на родилката од Кичево, кој ...
ПЕДЕСЕТ ПОПЛАВЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД КИЧЕВО СМЕСТЕНИ ВО СПОРТСКАТА САЛА ИВАНДОЛ

ПЕДЕСЕТ ПОПЛАВЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД КИЧЕВО СМЕСТЕНИ ВО СПОРТСКАТА САЛА ИВАНДОЛ

Педесетина семејства од Кичево, чии домови се поплавени од вчерашните врнежи, се сместени во спортската сала „Ивандол“, соопшти Министерството за труд ...
ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

Почина Алит Абази, носител на независна кандидатска листа за локалните избори во Кичево, во кој пред една недела беше пукано со пиштол. Од Министерств ...
НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

Три лица се повредени во престрелка вечерва околу 19 часот во Кичево, меѓу нив и носителот на независната кандидатска листа за советници на локалните ...
ОД ГРИП ПОЧИНАА ДВЕ ДЕЦА ОД ГОСТИВАР И КИЧЕВО

ОД ГРИП ПОЧИНАА ДВЕ ДЕЦА ОД ГОСТИВАР И КИЧЕВО

Две деца на возраст од три и четири години минатата недела починале од последици од грип на Клиниката за детски болести. Институтот за јавно здравје с ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ