Таг: Ким Џонг Ун

1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ
КИМ ЏОНГ-УН УТРЕ СТАНУВА ПРВИОТ ЛИДЕР НА СЕВЕРНА КОРЕЈА КОЈ ВЛЕГОЛ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

КИМ ЏОНГ-УН УТРЕ СТАНУВА ПРВИОТ ЛИДЕР НА СЕВЕРНА КОРЕЈА КОЈ ВЛЕГОЛ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Ким Џонг-Ун утре ќе стане првиот севернокорејски лидер кој стапнал на територијата на Јужна Кореја од завршувањето на Корејската војна во 1953 година. ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБЈАВИ КРАЈ НА СИТЕ НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБЈАВИ КРАЈ НА СИТЕ НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

Ким Џонг-Ун објави дека Северна Кореја престанува со сите нуклеарни тестирања и дека ќе ги затвори сите полигони за оваа намена. „Почнувајќи од 21 ...
ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЕДВАЈ ЧЕКААТ ДА СЕ СРЕТНАТ

ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЕДВАЈ ЧЕКААТ ДА СЕ СРЕТНАТ

Доналд Трамп изјави дека едвај чека да се сретне со Ким Џонг-Ун, откако бил известен дека неговата неочекувана посета на Кина „поминала многу добро“. ...
ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МАЈ

ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МАЈ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун и Доналд Трамп лично ќе се сретнат во мај, беше официјално потврдено, што претставува историски пресврт по месеци ...
КИМ ЏОНГ-УН ЗА ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО ПРЕТСТАВНИК НА ЈУЖНА КОРЕЈА

КИМ ЏОНГ-УН ЗА ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО ПРЕТСТАВНИК НА ЈУЖНА КОРЕЈА

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун изјави дека сака забрзано да воспостави поблиски односи со Сеул, откако во Пјонгјанг имаше заедничка четиричасовна ...
МОЕТО НУКЛЕАРНО КОПЧЕ Е ПОГОЛЕМО ОД ТВОЕТО, МУ ОДГОВОРИ ТРАМП НА КИМ ЏОНГ-УН

МОЕТО НУКЛЕАРНО КОПЧЕ Е ПОГОЛЕМО ОД ТВОЕТО, МУ ОДГОВОРИ ТРАМП НА КИМ ЏОНГ-УН

Доналд Трамп му порача на Ким Џонг-Ун дека неговото копче за лансирање нуклеарни проектили е поголемо од неговото, во последната провокација кон Север ...
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ВЕСНИК ГО ОСУДИ ТРАМП НА СМРТ ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛ КИМ ЏОНГ-УН

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ВЕСНИК ГО ОСУДИ ТРАМП НА СМРТ ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛ КИМ ЏОНГ-УН

Севернокорејски државен медиум го нападна Доналд Трамп што го навредил Ким Џонг-Ун и објави дека за тоа заслужува да биде осуден на смртна казна. У ...
РАКЕТНИОТ НАПАД НА САД Е НЕИЗБЕЖЕН, СЕ ЗАКАНИ СЕВЕРНА КОРЕЈА

РАКЕТНИОТ НАПАД НА САД Е НЕИЗБЕЖЕН, СЕ ЗАКАНИ СЕВЕРНА КОРЕЈА

Северна Кореја вели дека ракетирањето на САД е неминовно откако „злобниот претседател“ Доналд Трамп го нарече лидерот во Пјонгјанг Кин Џонг Ун „ракете ...
СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

Сопругата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се појави во јавност за првпат од декември минатата година, присуствувајќи на прославата организирана ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ РАКЕТА НАД ЈАПОНИЈА

Северна Кореја лансирала неидентификуван проектил од главниот град Пјонгјанг кој ја надлетал Јапонија, објавија светските медиуми повикувајќи се на из ...
1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ