Таг: Кирил Пецаков

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОГИЈА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СО МАКЕДОНСКО-ШВАЈЦАРСКИ ПРОЕКТ ОД ОКОЛУ 395 ИЛЈАДИ ЕВРА

ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОГИЈА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СО МАКЕДОНСКО-ШВАЈЦАРСКИ ПРОЕКТ ОД ОКОЛУ 395 ИЛЈАДИ ЕВРА

Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација „Свети Стефан“ во Охрид ќе добие енергетска ефикасност, дигитализација и современ е ...
ГО НАМАЛИВМЕ ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ОХРИД, А УЧИЛИШТАТА КОНЕЧНО СЕ СО ПОЗИТИВНО САЛДО, РЕЧЕ ПЕЦАКОВ ВО ОТЧЕТОТ

ГО НАМАЛИВМЕ ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ОХРИД, А УЧИЛИШТАТА КОНЕЧНО СЕ СО ПОЗИТИВНО САЛДО, РЕЧЕ ПЕЦАКОВ ВО ОТЧЕТОТ

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков во отчетот за сработеното во првата година од својот мандат кажа дека затекнатиот долг од 856.831.830 денари е ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД СЕ ЧУДИ ШТО БАРА ПЕНДАРОВСКИ НА ОХРИДСКИОТ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН, КОГА САМИОТ КАЖА ДЕКА НЕМА ДА СЕ ОДРЖИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД СЕ ЧУДИ ШТО БАРА ПЕНДАРОВСКИ НА ОХРИДСКИОТ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН, КОГА САМИОТ КАЖА ДЕКА НЕМА ДА СЕ ОДРЖИ

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков се чуди што бараше претседателот на државата Стево Пендаровски на пристаништето да ги чека маратонците, кога са ...
ОХРИДСКИ МАРАТОН ЌЕ ИМА НА 10 ИЛИ 11 СЕПТЕМВРИ, ОПШТИНАТА И АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ НАЈДОА ПАРИ

ОХРИДСКИ МАРАТОН ЌЕ ИМА НА 10 ИЛИ 11 СЕПТЕМВРИ, ОПШТИНАТА И АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ НАЈДОА ПАРИ

„Охридски пливачки маратон ќе има“, кажа на денешната прес-конференција градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков. Наградниот фонд од 10 илјади евра ќе ...
ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ И ЛЕТОВО ЌЕ ОСТАНАТ НЕУРЕДЕНИ, ПЛАНОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ И ПО 1,5 ГОДИНА СÈ УШТЕ НЕ Е ИЗРАБОТЕН

ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ И ЛЕТОВО ЌЕ ОСТАНАТ НЕУРЕДЕНИ, ПЛАНОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ И ПО 1,5 ГОДИНА СÈ УШТЕ НЕ Е ИЗРАБОТЕН

Охридското крајбрежје и ова лето ќе остане без уредени плажи оти Агенцијата за просторно планирање на еден месец пред почетокот на сезоната сè уште не ...
ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА „ЛЕВ ТАХОР“ ЌЕ БИДЕ ВО ЛАКОЧЕРЕЈ УШТЕ 10 ДЕНА, НЕМА ДА ШЕТААТ НИЗ СЕЛОТО, А ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИ ПАТРОЛИТЕ

ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА „ЛЕВ ТАХОР“ ЌЕ БИДЕ ВО ЛАКОЧЕРЕЈ УШТЕ 10 ДЕНА, НЕМА ДА ШЕТААТ НИЗ СЕЛОТО, А ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИ ПАТРОЛИТЕ

Еврејската верска група „Лев Тахор“, која од неделата вечер престојува во охридското село Лакочереј и предизвика страв кај населението, до 6 март кога ...
НА ВТОРИОТ ТЕСТ СУМ НЕГАТИВЕН, НЕМАМ НИКАКВИ СИМПТОМИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ПЕЦАКОВ КОЈ ПОЗИТИВЕН ПРИСУСТВУВАЛ НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ВОДИЦИ

НА ВТОРИОТ ТЕСТ СУМ НЕГАТИВЕН, НЕМАМ НИКАКВИ СИМПТОМИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ПЕЦАКОВ КОЈ ПОЗИТИВЕН ПРИСУСТВУВАЛ НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ВОДИЦИ

Направив нов, втор ПЦР тест и на него сум негативен на коронавирусот, вели градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков чиј прв тест во средата бил позитиве ...
НИКОЈ НЕ ВЕЛИ ДА ЗАСТАНЕ ТУРИЗМОТ ВО ОХРИД, НО ЗАКОНИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ СТЕФОСКА ПО НАЈАВАТА НА ПЕЦАКОВ ДЕКА ЌЕ ГИ ИЗДАВА ПЛАЖИТЕ

НИКОЈ НЕ ВЕЛИ ДА ЗАСТАНЕ ТУРИЗМОТ ВО ОХРИД, НО ЗАКОНИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ СТЕФОСКА ПО НАЈАВАТА НА ПЕЦАКОВ ДЕКА ЌЕ ГИ ИЗДАВА ПЛАЖИТЕ

Министерката за култура Ирена Стефоска вели дека следната недела ќе закаже состанок со охридскиот градоначалник Кирил Пецаков, откако тој кажа дека пл ...
ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД НЕ СЕ ДИВОГРАДБИ И ОД НАРЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ СЕ ИЗДАВААТ ПОД КОНЦЕСИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕЦАКОВ

ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД НЕ СЕ ДИВОГРАДБИ И ОД НАРЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ СЕ ИЗДАВААТ ПОД КОНЦЕСИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕЦАКОВ

Плажите на охридското крајбрежје ќе се уредуваат и издаваат во согласност со препораките на УНЕСКО, ќе се вметнат во урбанистичкиот план и ќе се издав ...
КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ ПЕЦАКОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД

КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ ПЕЦАКОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Општина Охрид Кирил Пецаков, прогласи победа на вториот круг од локалните избори. Докторот стоматолог кој ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ