Таг: Кирјакос Мицотакис

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека Европската Унија би требала да ги интегрира шесте држави од Западен Балкан до 2033 година, што би бил х ...
УКРАИНА ДА НЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РЕДОТ, ПРИОРИТЕТ НА ЕУ ТРЕБА ДА БИДЕ РЕШАВАЊЕТО НА ПРАШАЊЕТО МЕЃУ БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦОТАКИС

УКРАИНА ДА НЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РЕДОТ, ПРИОРИТЕТ НА ЕУ ТРЕБА ДА БИДЕ РЕШАВАЊЕТО НА ПРАШАЊЕТО МЕЃУ БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦОТАКИС

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис вели дека треба да се запази редот кога се во прашање евроинтеграциите, зборувајќи за идното членство на Украина во ...
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека веќе не го признава грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и нема да се сретне со него подоцна оваа го ...
ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

Претседателот Стево Пендаровски му се заблагодари на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за силната поддршка што Грција ја дава за аспирациите за членс ...
СЕ БОРИМЕ СО НАТПРИРОДНИ СИЛИ, КАЖА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС И СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРИТЕ

СЕ БОРИМЕ СО НАТПРИРОДНИ СИЛИ, КАЖА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС И СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРИТЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис се извини за пропустите во справувањето со големите шумски пожари кои цела недела ја пустошат земјата, а најтешко е ...
ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ГРЦИЈА, СЕ ВОВЕДУВААТ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ГРЦИЈА, СЕ ВОВЕДУВААТ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

Вакцинацијата против ковид-19 ќе биде задолжителна во Грција за здравствените работници и персоналот во старечките домови, откако пак почна да расте б ...
ГРЦИЈА ОСТАНУВА СИЛЕН ЛОБИСТ И ПОДДРЖУВАЧ НА НАШАТА ЗЕМЈА ВО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МИЦОТАКИС

ГРЦИЈА ОСТАНУВА СИЛЕН ЛОБИСТ И ПОДДРЖУВАЧ НА НАШАТА ЗЕМЈА ВО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МИЦОТАКИС

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со грчкиот колега Кирјакос Мицотакис кажа дека воспоставеното партнерство засновано на доверба и пријателство ...
ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ГИ ЗАТВОРИЈА ЦРКВИТЕ, ОТКАЖАНИ СЕ СИТЕ ВЕНЧАВКИ И КРШТЕВКИ, НА ПОГРЕБ САМО СЕМЕЈСТВОТО

ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ГИ ЗАТВОРИЈА ЦРКВИТЕ, ОТКАЖАНИ СЕ СИТЕ ВЕНЧАВКИ И КРШТЕВКИ, НА ПОГРЕБ САМО СЕМЕЈСТВОТО

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на Твитер напиша дека сите религиозни активности се суспендирани поради епидемијата на коронавирус. „Со владина ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА ВЕТО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦОТАКИС

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА ВЕТО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦОТАКИС

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис е разочаран од ветото на Франција за почетокот на пристапните преговори на земјава со Европската Унија, пренесува Г ...
МИЦОТАКИС ЌЕ СЕ БОРИ ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО СОЛУН

МИЦОТАКИС ЌЕ СЕ БОРИ ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО СОЛУН

Премиерот Зоран Заев кажа дека грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ќе ни помогне да добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ, по нивната средба во ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ