Таг: клевета

1 2 10 / 18 НАПИСИ
МАРДОК ПРИЗНА ДЕКА НЕКОИ ВОДИТЕЛИ НА „ФОКС ЊУЗ“ ГИ ПОДДРЖАЛЕ ЛАЖНИТЕ ТВРДЕЊА НА ТРАМП ЗА ИЗБОРНА ИЗМАМА

МАРДОК ПРИЗНА ДЕКА НЕКОИ ВОДИТЕЛИ НА „ФОКС ЊУЗ“ ГИ ПОДДРЖАЛЕ ЛАЖНИТЕ ТВРДЕЊА НА ТРАМП ЗА ИЗБОРНА ИЗМАМА

Милијардерот Руперт Мардок призна дека неколкумина водители од неговата ТВ-мрежа „Фокс њуз“ ги поддржале лажните тврдења дека претседателските избори ...
РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

Разрешениот секретар на Град Скопје Ѓоко Велковски ќе ја тужи градоначалничката Данела Арсовска за клевета откако таа кажа дека и тој учествувал во ме ...
ЏОНИ ДЕП ГО ДОБИ СУДСКИОТ СПОР ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ БИВШАТА СОПРУГА АМБЕР ХЕРД, ЌЕ ДОБИЕ ОТШТЕТА ОД 15 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЏОНИ ДЕП ГО ДОБИ СУДСКИОТ СПОР ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ БИВШАТА СОПРУГА АМБЕР ХЕРД, ЌЕ ДОБИЕ ОТШТЕТА ОД 15 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Џони Деп го доби судскиот спор против бившата сопруга Амбер Херд која ја тужеше за клевета поради колумната во „Вашингтон пост“ во која таа го обвини ...
ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТИ 1 ДЕНАР ЗА КЛЕВЕТА И НАВРЕДА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ДИМИТРИЕВСКИ, ОДЛУЧИ СУДОТ

ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТИ 1 ДЕНАР ЗА КЛЕВЕТА И НАВРЕДА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ДИМИТРИЕВСКИ, ОДЛУЧИ СУДОТ

ВМРО-ДПМНЕ треба да му плати надомест на штета од еден денар на градоначалник на Куманово Максим Димитриевски, за повреда на честа и угледот, одлучи О ...
СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ИЗБРАНИ ОД ТЕФТЕРЧЕТО УШТЕ НЕ МОЖАТ ДА ПРЕСУДАТ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ, КАЖА АДВОКАТОТ НА РУСКОВСКА

СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ИЗБРАНИ ОД ТЕФТЕРЧЕТО УШТЕ НЕ МОЖАТ ДА ПРЕСУДАТ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ, КАЖА АДВОКАТОТ НА РУСКОВСКА

Основниот граѓански суд денеска ја одби тужбата на шефицата на Обвинителството за организирам криминал и корупција Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ з ...
ЗА ПРЕДИЗБОРНИТЕ СПОТОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ „КРИМИНАЛНА ВИСТИНА” И „ШТАНД НА ЛАГИТЕ”, ВИЛМА РУСКОВСКА НА СУД БАРА СОЛИДАРНА ШТЕТА ОД 10.000 ЕВРА

ЗА ПРЕДИЗБОРНИТЕ СПОТОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ „КРИМИНАЛНА ВИСТИНА” И „ШТАНД НА ЛАГИТЕ”, ВИЛМА РУСКОВСКА НА СУД БАРА СОЛИДАРНА ШТЕТА ОД 10.000 ЕВРА

Почна граѓанската парница по тужба на Обвинителката за Организиран криминал и корупција Вилма Русковска против Игор Јанушев како генерален секретар на ...
НЕЗАВИСНИТЕ ВМРОВЦИ ЌЕ ГО ТУЖАТ МИЛОШОСКИ АКО НЕ ДОКАЖЕ ДЕКА ПРИМИЛЕ ПОТКУП ОД ЗАЕВ

НЕЗАВИСНИТЕ ВМРОВЦИ ЌЕ ГО ТУЖАТ МИЛОШОСКИ АКО НЕ ДОКАЖЕ ДЕКА ПРИМИЛЕ ПОТКУП ОД ЗАЕВ

Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски, на емисија на ...
АПЕЛАЦИЈА ГИ ОДБИ ТУЖБИТЕ ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ, АЛИ АХМЕТИ И МУСА ЏАФЕРИ НЕМААТ ПРАВО НИ НА ОТШТЕТА

АПЕЛАЦИЈА ГИ ОДБИ ТУЖБИТЕ ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ, АЛИ АХМЕТИ И МУСА ЏАФЕРИ НЕМААТ ПРАВО НИ НА ОТШТЕТА

Апелациониот суд Скопје и по вторпат ги одби тужбите на лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот сопартиец Муса Џафери за клевета против ексразузнавачот С ...
АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИНОВЕН ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ ВИЦЕ ЗАЕВ, НО НЕМА ДА МУ ПЛАТИ 500 ЕВРА ОТШТЕТА

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИНОВЕН ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ ВИЦЕ ЗАЕВ, НО НЕМА ДА МУ ПЛАТИ 500 ЕВРА ОТШТЕТА

Се утврдува граѓанска одговорност за клевета на тужениот Александар Николовски од Охрид, тужен од Вице Заев од Струмица, ја соопшти одлуката судијата ...
ТОА ШТО СУМ ГО КАЖАЛ ЗА ВИЦЕ ЗАЕВ, СУМ ГО ПРОЧИТАЛ ПРЕТХОДНО ВО КУРИР, НЕТПРЕС И ИНФОМАКС, РЕЧЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ТУЖЕН ЗА КЛЕВЕТА ОД БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ

ТОА ШТО СУМ ГО КАЖАЛ ЗА ВИЦЕ ЗАЕВ, СУМ ГО ПРОЧИТАЛ ПРЕТХОДНО ВО КУРИР, НЕТПРЕС И ИНФОМАКС, РЕЧЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ТУЖЕН ЗА КЛЕВЕТА ОД БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ

Во доказната постапка за навреда и клевета во случајот Вице Заев против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во Основниот суд Скопје 2 ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ