Таг: Комисија за заразни болести

1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ
СПАСОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИСЧЕЗНАЛЕ ОГЛАСИТЕ ЗА ГРУПНИ ПРОСЛАВИ НА НОВА ГОДИНА ОТКАКО ПОЧНАЛ ДА АПЕЛИРА

СПАСОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИСЧЕЗНАЛЕ ОГЛАСИТЕ ЗА ГРУПНИ ПРОСЛАВИ НА НОВА ГОДИНА ОТКАКО ПОЧНАЛ ДА АПЕЛИРА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се пофали дека полицијата го следи издавањето на објекти за прославување на претстојните празници и ап ...
14-ДНЕВНА САМОИЗОЛАЦИЈА ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПОЈАВАТА НА МУТАЦИЈА НА КОВИД-19

14-ДНЕВНА САМОИЗОЛАЦИЈА ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПОЈАВАТА НА МУТАЦИЈА НА КОВИД-19

Комисијата за заразни болести предлага 14-дневна самоизолација за патниците од Велика Британија, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филип ...
НЕ ПРАВЕТЕ МИНИ СВАДБИ ОД СЛАВИТЕ ПА ДА ИЗЛЕЗЕ КОВИДКЛАСТЕР, АПЕЛИРА Д-Р КАРАЏОВСКИ

НЕ ПРАВЕТЕ МИНИ СВАДБИ ОД СЛАВИТЕ ПА ДА ИЗЛЕЗЕ КОВИДКЛАСТЕР, АПЕЛИРА Д-Р КАРАЏОВСКИ

Претседателот на Комисијата за заразни болести, епидемиологот д-р Жарко Караџовски вели не е важно во кој дел од државата ќе се слават новогодишните и ...
АКО СЕ СКРАТИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ЌЕ СЕ СЛАВИ ПО ВИКЕНДИЦИ И ЌЕ ИМА НОВИ КОРОНАКЛАСТЕРИ, ВЕЛАТ ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ

АКО СЕ СКРАТИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ЌЕ СЕ СЛАВИ ПО ВИКЕНДИЦИ И ЌЕ ИМА НОВИ КОРОНАКЛАСТЕРИ, ВЕЛАТ ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ

Најавите за скратување на работното време на угостителските објекти за време на новогодишните празници, како мерка за спречување на заразата со корона ...
КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ДА ЗАТВОРААТ ВО 18 ЧАСОТ, ДА СЕ ЗАБРАНАТ ПРОСЛАВИТЕ ПО ФИРМИ, НОВ ПРЕДЛОГ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ДА ЗАТВОРААТ ВО 18 ЧАСОТ, ДА СЕ ЗАБРАНАТ ПРОСЛАВИТЕ ПО ФИРМИ, НОВ ПРЕДЛОГ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Од 18 декември до 21 јануари кафулињата и рестораните да работат до 18 часот наместо до 21 часот, е новиот предлог на Комисијата за заразни болести ко ...
НЕМА НОВИ РЕСТРИКЦИИ ВО ЗЕМЈАВА, ВО СКОПСКИТЕ БОЛНИЦИ ЗА 24 ЧАСА ПРИМЕНИ УШТЕ 28 КОВИД БОЛНИ

НЕМА НОВИ РЕСТРИКЦИИ ВО ЗЕМЈАВА, ВО СКОПСКИТЕ БОЛНИЦИ ЗА 24 ЧАСА ПРИМЕНИ УШТЕ 28 КОВИД БОЛНИ

Нема нови предлози за рестрикции во земјава од Комисијата за заразни болести, објави државната агенција МИА. „Комисијата за заразни болести денеска ...
ШКОЛИТЕ ЗАСЕГА ОСТАНУВААТ ОТВОРЕНИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ШКОЛИТЕ ЗАСЕГА ОСТАНУВААТ ОТВОРЕНИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека училиштата остануваат отворени за учениците од прво до трето одделение и за оние ученици о ...
ДВА ПРЕДЛОГА ВО СОБРАНИЕ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА ЏАФЕРИ НИВНИОТ АНТИКОРОНА-ЗАКОН ДА ГО ЗАЛЕПИ ЗА ВЛАДИНИОТ, ВИСИ КВОРУМОТ ШТО ГО ВЕТИ

ДВА ПРЕДЛОГА ВО СОБРАНИЕ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА ЏАФЕРИ НИВНИОТ АНТИКОРОНА-ЗАКОН ДА ГО ЗАЛЕПИ ЗА ВЛАДИНИОТ, ВИСИ КВОРУМОТ ШТО ГО ВЕТИ

Најавите од минатата недела дека во екот на пандемијата е потребно да се формира национална комисија за справување со коронавирусот, а оваа предводена ...
РАЗГОВАРАМЕ СО ПРИВАТНИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖЕ ДА СЕ ТЕСТИРААТ НА ДРЖАВНА СМЕТКА, „8 СЕПТЕМВРИ“ АДАПТИРА ПЛУС ДВЕ ОДДЕЛЕНИЈА ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

РАЗГОВАРАМЕ СО ПРИВАТНИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖЕ ДА СЕ ТЕСТИРААТ НА ДРЖАВНА СМЕТКА, „8 СЕПТЕМВРИ“ АДАПТИРА ПЛУС ДВЕ ОДДЕЛЕНИЈА ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Државните лаборатории ќе се зајакнат со плус 350 тестови за ковид-19 на ден, а разговараме со приватните лаборатории да помогнат и кај нив граѓаните д ...
ВМРО-ДПМНЕ НАМЕРНО ГО ЗАГРОЗУВА ЗДРАВЈЕТО НА НАСЕЛЕНИЕТО, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ВМРО-ДПМНЕ НАМЕРНО ГО ЗАГРОЗУВА ЗДРАВЈЕТО НА НАСЕЛЕНИЕТО, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека барањето на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на нова специјална Комисија за коронакризата која ќе ја избира Со ...
1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ