Таг: Комисија за зарзни болести

НОВИНАРИТЕ МИ ПРАЌААТ ПОРАКИ ВО НЕДЕЛА, ЈАС НЕ МОЖАМ ДА ЗНАМ ШТО СЕ ПЛАНИРА ВО ПОНЕДЕЛНИК, ВЕЛИ КАРАЏОВСКИ

НОВИНАРИТЕ МИ ПРАЌААТ ПОРАКИ ВО НЕДЕЛА, ЈАС НЕ МОЖАМ ДА ЗНАМ ШТО СЕ ПЛАНИРА ВО ПОНЕДЕЛНИК, ВЕЛИ КАРАЏОВСКИ

Претседателот на Комисијата за заразни болести и епидемиолог Жарко Караџовски на денешната прес-конференција во Владата реагираше зошто во недела меди ...
ОД ПЕТОК ДО 21 ЈАНУАРИ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 18 ЧАСОТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД ПЕТОК ДО 21 ЈАНУАРИ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 18 ЧАСОТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата донесе одлука рестораните и кафулињата од 18  декември до 21 јануари на полноќ да работат до 18 часот, а не како досега 21 часот, кажа на дене ...
ВЛЕЗ ОД СРБИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА БЕЗ ПЦР-ТЕСТ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ВЛЕЗ ОД СРБИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА БЕЗ ПЦР-ТЕСТ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести ќе ѝ предложи на Владата да се отворат границите со Србија, Црна Гора, Косово и Албанија без ПЦР тестирање, соопшти Мини ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ВЕЛИ ЕТАПНО ДА СЕ СПРОВЕДУВААТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА УЧЕБНАТА ГОДИНА

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ВЕЛИ ЕТАПНО ДА СЕ СПРОВЕДУВААТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА УЧЕБНАТА ГОДИНА

Претставниците на Сојузот на средношколци и членовите на Комисијата за заразни болести денес најмногу дискутираа за периодот на имплемантација на одре ...
4 / 4 НАПИСИ