Таг: Комунална хигиена

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
ГРАДОТ Е ЧИСТ, „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЈА ДЕМАНТИРА ФОТОРЕПОРТАЖАТА ЗА МИЗЕРИЈАТА И РАСПАДОТ НА СКОПЈЕ

ГРАДОТ Е ЧИСТ, „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЈА ДЕМАНТИРА ФОТОРЕПОРТАЖАТА ЗА МИЗЕРИЈАТА И РАСПАДОТ НА СКОПЈЕ

ЈП „Комунална хигиена“ денеска реагираше на фоторепортажата на САКАМДАКАЖАМ.МК „Мизерија и распад на модерното Скопје на градоначалничката Арсовска“, ...
И ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ“ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ОСТАНАА САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ЈСП И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД АРСОВСКА

И ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ“ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ОСТАНАА САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ЈСП И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД АРСОВСКА

И директорот на скопското ЈП „Паркови и зеленило“ Ангеле Сотировски денеска поднесе оставка од функцијата бидејќи не е задоволен од соработката со гра ...
МАЗНЕВА ОТПУШТИ 33 ВРАБОТЕНИ ВО СКОПСКА КОМУНАЛНА ХИГЕНА, АРСОВСКА ВЕЛИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА, ТИЕ ВЕЛАТ НА НИВНО МЕСТО ЌЕ ВРАБОТИ ПАРТИСКИ ПОСЛУШНИЦИ

МАЗНЕВА ОТПУШТИ 33 ВРАБОТЕНИ ВО СКОПСКА КОМУНАЛНА ХИГЕНА, АРСОВСКА ВЕЛИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА, ТИЕ ВЕЛАТ НА НИВНО МЕСТО ЌЕ ВРАБОТИ ПАРТИСКИ ПОСЛУШНИЦИ

Јавното претпријатие Комунална хигиена-Скопје вчера не им ги продолжи договорите на 33 вработени, за кои од фирмата велат дека со месеци и години зема ...
СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ЧИСТЕЊЕТО НА СКОПЈЕ, ИМАМЕ ПАД НА НАПЛАТАТА, А ЗГОЛЕМЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ МАЗНЕВА

СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ЧИСТЕЊЕТО НА СКОПЈЕ, ИМАМЕ ПАД НА НАПЛАТАТА, А ЗГОЛЕМЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ МАЗНЕВА

Од ЈП „Комунална хигиена“ се жалат дека имаат драстичен пат на наплатата, а сметките за струја и гориво им се зголемени, со што се доведува во прашање ...
ЕКСПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО-ДПМНЕ КОСАНА МАЗНЕВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ОТКАКО АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ БРАТОТ НА ПУКАЧОТ НА ПРОТЕСТИТЕ

ЕКСПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО-ДПМНЕ КОСАНА МАЗНЕВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ОТКАКО АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ БРАТОТ НА ПУКАЧОТ НА ПРОТЕСТИТЕ

Откако на 7 јули градоначалничката на Скопје Данела Арсовска го разреши од функцијата Зуди Енуз од Алијанса за Албанците, денеска за нов директор на Ј ...
ТАРАВАРИ МОЖЕ ДА СИ ПОСТАВУВА ДИРЕКТОРИ ВО ГОСТИВАР, А НЕ ДА МИ КАЖУВА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

ТАРАВАРИ МОЖЕ ДА СИ ПОСТАВУВА ДИРЕКТОРИ ВО ГОСТИВАР, А НЕ ДА МИ КАЖУВА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска му кажа на гостиварскиот градоначалник и потпретседател на Алијанса за Албанците Арбен Таравари да си ...
АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ОТИ БРАТ МУ, КАКО ШТО ВЕЛИ МИЦКОСКИ, САКАЛ ДА ГО УБИЕ

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ОТИ БРАТ МУ, КАКО ШТО ВЕЛИ МИЦКОСКИ, САКАЛ ДА ГО УБИЕ

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска го разреши од функција директорот на ЈП „Комунална хигиена“ Зуди Енуз, кој е од коалициониот партнер ...
БЕВМЕ ШВАЈЦАРИЈА , А СЕГА СМЕ ЗАТРУПАНИ СО ЃУБРЕ, КАНТИТЕ СО ДЕНОВИ НЕ СЕ ПРАЗНАТ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ВЛАЕ

БЕВМЕ ШВАЈЦАРИЈА , А СЕГА СМЕ ЗАТРУПАНИ СО ЃУБРЕ, КАНТИТЕ СО ДЕНОВИ НЕ СЕ ПРАЗНАТ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ВЛАЕ

Жителите на скопската населба Влае се жалат дека изминативе неколку месеци се затрупани во ѓубре бидејќи не се собира редовно сметот од кантите од куќ ...
ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ СКОПЈЕ НАЈЧИСТО ВО НЕГОВАТА ИСТОРИЈАТА ДО КРАЈ НА МАНДАТОТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ СКОПЈЕ НАЈЧИСТО ВО НЕГОВАТА ИСТОРИЈАТА ДО КРАЈ НА МАНДАТОТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

До крајот на нашиот мандат Скопје ќе биде најчисто во историјата на градот, вели директорот на ЈП „Комунална хигиена“ Зуди Енуз. Тој на прашањето на С ...
НЕ ФРЛАЈТЕ КРЕВЕТИ И ДУШЕЦИ НА УЛИЦА, ПОЧЕКАЈТЕ ГИ КОНТЕЈНЕРИТЕ ЗА КАБАСТ ОТПАД, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

НЕ ФРЛАЈТЕ КРЕВЕТИ И ДУШЕЦИ НА УЛИЦА, ПОЧЕКАЈТЕ ГИ КОНТЕЈНЕРИТЕ ЗА КАБАСТ ОТПАД, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ЈП “Комунална хигиена“ во текот на пролетната акција за чистење ќе постави садови за кабаст отпад во сите скопски општини. Од претпријатието апелираат ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ