Таг: комуникација

СУДИЈКАТА ГАВРИЛОВА ДОНЕСЕ ЛАПТОП ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА БОКИ 13 ЛАЖЕ КОГА ТВРДИ ДЕКА НЕ СЕ ОТВОРАЛЕ ВАТСАП ПОРАКИТЕ ОД НЕГОВИОТ ТЕЛЕФОН

СУДИЈКАТА ГАВРИЛОВА ДОНЕСЕ ЛАПТОП ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА БОКИ 13 ЛАЖЕ КОГА ТВРДИ ДЕКА НЕ СЕ ОТВОРАЛЕ ВАТСАП ПОРАКИТЕ ОД НЕГОВИОТ ТЕЛЕФОН

Судијката Софче Гаврилова од Основниот кривичен суд Скопје, на денешниот судски процес за „Меѓународен сојуз“ донесе лаптоп и покажа дека првообвинети ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОТСЕТИ СИТЕ ДЕКА РАШКОВСКИ ИМА ЗАБРАНА ЗА КОМУНИКАЦИЈА И МУ ГО ПРОДОЛЖИ КУЌНИОТ ПРИТВОР ДО 8 СЕПТЕМВРИ

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОТСЕТИ СИТЕ ДЕКА РАШКОВСКИ ИМА ЗАБРАНА ЗА КОМУНИКАЦИЈА И МУ ГО ПРОДОЛЖИ КУЌНИОТ ПРИТВОР ДО 8 СЕПТЕМВРИ

Апелациониот суд Скопје пак му го продолжи куќниот притвор на осомничениот за корупција Драги Рашковски, поранешен генерален секретар на Владата, до 8 ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ПРЕКИНА КОМУНИКАЦИЈАТА СО ЈУЖНА КОРЕЈА И ЈА НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ПРЕКИНА КОМУНИКАЦИЈАТА СО ЈУЖНА КОРЕЈА И ЈА НАРЕЧЕ НЕПРИЈАТЕЛ

Северна Кореја објави дека ги прекинува сите комуникациски канали со Јужна Кореја, вклучувајќи ја жешката линија која директно ги поврзуваше лидерите ...
3 / 3 НАПИСИ