Таг: конгрес

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е реизбран за претседател на партијата. На денешниот 17. редовен Конгрес, кој се одржа во скопската ...
ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ЈА ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ, ДАЛИ ЌЕ ГО ДАДЕ ЗДРАВСТВОТО, ЌЕ КАЖЕ АКО СТАНЕ МАНДАТАР

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ЈА ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ, ДАЛИ ЌЕ ГО ДАДЕ ЗДРАВСТВОТО, ЌЕ КАЖЕ АКО СТАНЕ МАНДАТАР

Заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски денеска ја поднесе кандидатурата за претседател на СДСМ во седиштето на партијата. На прашање дали ќ ...
ЛУКАРЕВСКА Е ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА СДСМ МЕСТО ШЕКЕРИНСКА, ФИЛИПЧЕ И БИТИЌИ НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

ЛУКАРЕВСКА Е ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА СДСМ МЕСТО ШЕКЕРИНСКА, ФИЛИПЧЕ И БИТИЌИ НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска е нова заменик-претседателка на СДСМ. Лукаревска ја зазема високата партиска функција која д ...
ЈА ПОЧИТУВАМ ОДЛУКАТА НА ШЕКЕРИНСКА ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ И ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ДА СОРАБОТУВАМ СО НЕА, ТАА Е МОЈА ДРУГАРКА, РЕЧЕ ЗАЕВ

ЈА ПОЧИТУВАМ ОДЛУКАТА НА ШЕКЕРИНСКА ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ И ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ДА СОРАБОТУВАМ СО НЕА, ТАА Е МОЈА ДРУГАРКА, РЕЧЕ ЗАЕВ

„Јас заедно со Радмила Шекеринска во 2013 година предзедовме одговорност во СДСМ, јас како претседател, таа како заменик-претседател, да го водиме СДС ...
ШЕКЕРИНСКА НЕМА ПАК ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, ВЕЛИ ДЕКА НА ПАРТИЈАТА Ѝ ТРЕБААТ НОВИ КАДРИ

ШЕКЕРИНСКА НЕМА ПАК ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, ВЕЛИ ДЕКА НА ПАРТИЈАТА Ѝ ТРЕБААТ НОВИ КАДРИ

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која е актуелен заменик претседател на СДСМ, вели дека нема повторно да се кандидира за високата партиска ...
ЕДНА ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПРОТРАМПОВСКА ТОЛПА УПАДНА ВО КОНГРЕСОТ ДА ГО СПРЕЧИ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

ЕДНА ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПРОТРАМПОВСКА ТОЛПА УПАДНА ВО КОНГРЕСОТ ДА ГО СПРЕЧИ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Американскиот Конгрес продолжи со работа откако полицијата ги избрка приврзаниците на претседателот Доналд Трамп, но една жена почина при упадот во зг ...
ТРАМП ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА И ДА СТАВИ КРАЈ НА ОПСАДАТА НА КОНГРЕСОТ, ПОБАРА БАЈДЕН

ТРАМП ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА И ДА СТАВИ КРАЈ НА ОПСАДАТА НА КОНГРЕСОТ, ПОБАРА БАЈДЕН

Ова не е протест, ова е побуна, кажа избраниот претседател Џо Бајден за упадот во Конгресот од страна на приврзаници на сè уште актуелниот претседател ...
ШОКАНТНИ СЦЕНИ ВО ВАШИНГТОН, РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ИЗБОРИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО

ШОКАНТНИ СЦЕНИ ВО ВАШИНГТОН, РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ИЗБОРИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг кажа дека резултатите од претседателските избори во САД мора да се почитуваат, откако денеска приврзаниц ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА ВАШИНГТОН НАРЕДИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА ВАШИНГТОН НАРЕДИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

Градоначалничката на Вашингтон Мјуриел Баузер нареди воведување полициски час во главниот град на САД со почеток од 18 часот по локално време, откако ...
ПЕНС МУ ГО СВРТЕ ГРБОТ НА ТРАМП ВО ОЧЕКУВАЊЕ АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДА ГО ПОТВРДИ БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ПЕНС МУ ГО СВРТЕ ГРБОТ НА ТРАМП ВО ОЧЕКУВАЊЕ АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДА ГО ПОТВРДИ БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп уште еднаш нагласи дека никогаш нема да признае пораз додека Сенатот и Претставничкиот дом почнаа ретка заедничка седница која треба да з ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ