Таг: конгресмени

ГРУПА КОНГРЕСМЕНИ ПОБАРАА ОД БАЈДЕН ДА ЈА ПРИТИСНЕ ЕУ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

ГРУПА КОНГРЕСМЕНИ ПОБАРАА ОД БАЈДЕН ДА ЈА ПРИТИСНЕ ЕУ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

19 американски конгресмени му пишаа на државниот секретар на САД Ентони Блинкен дека е потребно САД да се ангажира повеќе на Западен Балкан по руската ...
СПОРОТ СО МАКЕДОНИЈА ДА СЕ РЕШИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ ВО ПИСМОТО ДО БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД

СПОРОТ СО МАКЕДОНИЈА ДА СЕ РЕШИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ ВО ПИСМОТО ДО БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ВО САД

Тринаесет американски конгресмени испратија писмо до бугарскиот амбасадор во САД Тихомир Стојчев, повикувајќи ја Бугарија да пронајде решение за споро ...
ВОЗ СО АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ УДРИ ВО КАМИОН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ВОЗ СО АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ УДРИ ВО КАМИОН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Воз кој превезувал републикански членови на американскиот Конгрес, вклучувајќи го и спикерот Пол Рајан, удрил во камион, при што едно лице загинало. ...
АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ РАЗГОВАРАА СО ЏАФЕРИ И ПРАТЕНИЦИ ЗА ФОРМИРАЊЕТО ВЛАДА

АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ РАЗГОВАРАА СО ЏАФЕРИ И ПРАТЕНИЦИ ЗА ФОРМИРАЊЕТО ВЛАДА

Делегација на американскиот Конгрес, предводена од конгресменот Боб Гудлате, денеска беше во Македонија и се сретна со спикерот Талат Џафери и пратени ...
4 / 4 НАПИСИ