Таг: контролори на летање

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

Миѓен Селмани, поранешниот директор и член на Управниот одбор на Македонска навигација (М-НАВ), и покрај гаранцијата на министерот Благој Бочварски да ...
ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осум лица за кои постои основано сомнение дека како соизв ...
ПРИЈАТЕН ЛЕТ

ПРИЈАТЕН ЛЕТ

А за нас што останавме: „Извинете за доцнењето, ви благодариме што летавте со нас“. ...
КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ ОДИ НА ШТРАЈК АКО ВЛАДАТА НЕ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ, ВЕЛАТ ДЕКА НАПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН

КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ ОДИ НА ШТРАЈК АКО ВЛАДАТА НЕ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ, ВЕЛАТ ДЕКА НАПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН

Контролорите на летање од кулите на Скопскиот и на Охридскиот аеродром, поддржани од другите два синдиката во М-НАВ, го сметаат за терористички чин вч ...
ЧЛЕНОВИ НА ДУИ УПАДНАЛЕ ВО ЗГРАДАТА НА М-НАВ И НАПАДНАЛЕ КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ АЛБАНЦИ ЗАШТО ДАЛЕ ПОДДРШКА НА СИНДИКАТОТ ПРОТИВ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА

ЧЛЕНОВИ НА ДУИ УПАДНАЛЕ ВО ЗГРАДАТА НА М-НАВ И НАПАДНАЛЕ КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ АЛБАНЦИ ЗАШТО ДАЛЕ ПОДДРШКА НА СИНДИКАТОТ ПРОТИВ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА

Веднаш по денешната прес-конференција на претседателот на Синдикатот на контролори на летање Александар Тасевски и по заминување на новинарите, во згр ...
ПРЕСТАНЕТЕ ДА ВРШИТЕ ПРИТИСОК ВРЗ ТАСЕВСКИ И КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ, РЕАГИРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ ДО ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ВРШИТЕ ПРИТИСОК ВРЗ ТАСЕВСКИ И КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ, РЕАГИРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ ДО ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ

Здружението на контролори на летање, во поддршка на Синдикатот, денеска остро реагираше против ситуацијата во М-НАВ нарекувајќи ја поразителна и проти ...
ПО ИНЖЕНЕРИТЕ И ИНСТРУКТОРИТЕ, ОСТАВКИ ОД ДЕНЕС ВО М-НАВ ПОДНЕСУВААТ И 30-ТИНА КОНТРОЛОРИ НА РАКОВОДНИ ПОЗИЦИИ, СИНДИКАТОТ АЛАРМИРА ДЕКА Е ПОД ГОЛЕМ ПРИТИСОК

ПО ИНЖЕНЕРИТЕ И ИНСТРУКТОРИТЕ, ОСТАВКИ ОД ДЕНЕС ВО М-НАВ ПОДНЕСУВААТ И 30-ТИНА КОНТРОЛОРИ НА РАКОВОДНИ ПОЗИЦИИ, СИНДИКАТОТ АЛАРМИРА ДЕКА Е ПОД ГОЛЕМ ПРИТИСОК

По оставките на раководните лица од инженерскиот и од инструкторскиот дел во М-НАВ односно во секторот за воздухопловна техника, поради последниот нез ...
КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ НЕ ТРЕБА ДА ШТРАЈКУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА, ОГЛАСОТ ЗА СОВЕТНИК ЗА КАДРОВО ШТО ТРАЕШЕ САМО ВИКЕНДОВ Е ГРЕШКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ФАХРУДИН ХАМИДИ

КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ НЕ ТРЕБА ДА ШТРАЈКУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА, ОГЛАСОТ ЗА СОВЕТНИК ЗА КАДРОВО ШТО ТРАЕШЕ САМО ВИКЕНДОВ Е ГРЕШКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ФАХРУДИН ХАМИДИ

Директорот на М-НАВ Фахрудин Хамиди се надева дека нема да се реализира штрајкот на контролорите на летање од 31 декември до втори јануари, што го нај ...
УТРЕ 6 ЧАСА НЕМА ДА ИМА ПОЛЕТУВАЊА И СЛЕТУВАЊА НА СКОПСКИОТ И ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ, КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПОРАДИ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА, ДУРИ И ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ДИРЕКТОРОТ ХАМИДИ

УТРЕ 6 ЧАСА НЕМА ДА ИМА ПОЛЕТУВАЊА И СЛЕТУВАЊА НА СКОПСКИОТ И ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ, КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПОРАДИ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА, ДУРИ И ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ДИРЕКТОРОТ ХАМИДИ

Синдикатот на контролори на летање денеска ќе го извести Еуроконтрол дека утре од 11 до 17 часот стапуваат во штрајк. За одлуката, веќе била известена ...
И ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈК НА 12 ОКТОМВРИ, БАРА РАКОВОДСТВОТО НА МНАВ ДА ПРЕСТАНЕ СО ЛИЧНИТЕ НАПАДИ

И ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈК НА 12 ОКТОМВРИ, БАРА РАКОВОДСТВОТО НА МНАВ ДА ПРЕСТАНЕ СО ЛИЧНИТЕ НАПАДИ

Во однос на тековните случувања и најавениот штрајк на 12 октомври, организиран од страна на ССКЛ – Струковиот Синдикат на Контролорите на летање, чле ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ