Таг: Косово

1 2 3 15 10 / 149 НАПИСИ
КУРТИ ГО ОБЈАВИ ОРУЖЈЕТО ШТО ГО ЗАПЛЕНИЛА ПОЛИЦИЈАТА ПО ПРЕСТРЕЛКИТЕ ВО НЕДЕЛАТА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА ЗА ПОДДРШКА НА НАПАЃАЧИТЕ

КУРТИ ГО ОБЈАВИ ОРУЖЈЕТО ШТО ГО ЗАПЛЕНИЛА ПОЛИЦИЈАТА ПО ПРЕСТРЕЛКИТЕ ВО НЕДЕЛАТА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА ЗА ПОДДРШКА НА НАПАЃАЧИТЕ

Косовскиот премиер Албин Курти објави што сѐ запленила полицијата по вооружениот инцидент на северот на земјата во неделата, во кој загинаа еден полиц ...
ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ТЕЛО ПО ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕСТРЕЛКИ ВО КОСОВО, НАПАЃАЧИТЕ ПЕШКИ ЗАМИНАЛЕ ОД МАНАСТИРОТ ВО БАЊСКА

ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ТЕЛО ПО ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕСТРЕЛКИ ВО КОСОВО, НАПАЃАЧИТЕ ПЕШКИ ЗАМИНАЛЕ ОД МАНАСТИРОТ ВО БАЊСКА

Обвинителството на Косово објави дека на северот на земјата е пронајдено уште едно тело, при што се верува дека станува збор за лице кое учествувало в ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КОСОВО ПО ВЧЕРАШНОТО УБИСТВО НА ПОЛИЦАЕЦ, УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА И ЗАПЛЕНЕТ ГОЛЕМ АРСЕНАЛ НА ОРУЖЈЕ

ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КОСОВО ПО ВЧЕРАШНОТО УБИСТВО НА ПОЛИЦАЕЦ, УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА И ЗАПЛЕНЕТ ГОЛЕМ АРСЕНАЛ НА ОРУЖЈЕ

Во Косово денеска е ден на жалост, по вчерашната престрелка на северот на земјата, во која прво беше убиен еден полицаец. Српскиот претседател Алексан ...
ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во Бањска во северно Косово убиени се тројца косовски Срби, од кои двајца од снајперски оган од голема ...
СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

Седум македонски државјани, од кои едно дете, се сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот на Косово, каде ден ...
ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ЗАГИНАА ВО ПРЕСТРЕЛКА СО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ЗАБАРИКАДИРАНИ СЕ ВО МАНАСТИР

ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ЗАГИНАА ВО ПРЕСТРЕЛКА СО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ЗАБАРИКАДИРАНИ СЕ ВО МАНАСТИР

Вооружени напаѓачи со оклопни возила упаднаа во село во регионот на Косово со етничко српско мнозинство, се борат со полицијата и се забарикадираа во ...
КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

Безбедносните сили на Косово опколија најмалку 30 вооружени напаѓачи неколку часа откако еден полицаец беше застрелан, изјави премиерот на земјата. Ал ...
УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

Еден косовски полицаец е убиен, а еден е повреден во пукање во селото Бањска во Лепосавиќ на северот на Косово рано утрово, во првото вакво големо нас ...
УСТАВЕН СУД ЈА ОТФРЛИ ПРЕТСТАВКАТА ЗА ПОСТАВЕНИОТ СПОМЕНИК НА КОСОВО ВО СТРУГА

УСТАВЕН СУД ЈА ОТФРЛИ ПРЕТСТАВКАТА ЗА ПОСТАВЕНИОТ СПОМЕНИК НА КОСОВО ВО СТРУГА

Уставниот суд ја отфрли претставката за оценка на уставноста на одлуката за поставување на споменен обележје на Косово на кејот на реката Црн Дрим во ...
УАПСЕНИОТ АЛИЛ ДЕМИРИ, ОСУДЕН ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО НА СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПУШТЕН НА СЛОБОДА ОД КОСОВСКИОТ СУД

УАПСЕНИОТ АЛИЛ ДЕМИРИ, ОСУДЕН ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО НА СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПУШТЕН НА СЛОБОДА ОД КОСОВСКИОТ СУД

Алил Демири, кој вчера беше уапсен од косовската полиција во соработка со нашето МВР по меѓународна потерница, е ослободен. Така пишуваат косовскит ...
1 2 3 15 10 / 149 НАПИСИ