Таг: Косово

1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ
ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО РАНЕТО ВО ДЕНЕШНАТА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО

ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО РАНЕТО ВО ДЕНЕШНАТА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО

Едно лице е тешко повредено во денешната акција на косовската полиција на северот на Косово, за која беше кажано дека е насочена против шверцери. Ситу ...
КОСОВСКА ФИРМА НА 12 ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНА ЧАИР ЌЕ ГРАДИ КАТНИ ГАРАЖИ И ПОДЗЕМНИ ПАРКИНЗИ

КОСОВСКА ФИРМА НА 12 ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНА ЧАИР ЌЕ ГРАДИ КАТНИ ГАРАЖИ И ПОДЗЕМНИ ПАРКИНЗИ

Општина Чаир денеска потпиша меморандум со косовската фирма „Мабетекс“ за изградба на катни гаражи и подземни паркинзи во Општината. Според меморандум ...
КОСОВО ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ГО ОДЛОЖИ ПОЧЕТОКОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ДЕНЕСКА 36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

КОСОВО ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ГО ОДЛОЖИ ПОЧЕТОКОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ДЕНЕСКА 36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Косово воведе ноќен полициски час и го одложи почетокот на учебната година за две недели, бидејќи се зголемува бројот заразени со коронавирус, соопшти ...
ФИНСКА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ НА НЕВАКЦИНИРАНИ ПАТНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА И КОСОВО

ФИНСКА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ НА НЕВАКЦИНИРАНИ ПАТНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА И КОСОВО

Од 16 август, во Финска ќе биде забранет влез на патници од Македонија и Косово кои не се целосно вакцинирани против ковид-19 и кои немаат доказ дека ...
СОРЕНТИНО, ЛАРАИН, ШРЕДЕР, КЕМПИОН, ЏИЛЕНХАЛ ВО ТРКАТА ЗА ЗЛАТЕН ЛАВ ВО ВЕНЕЦИЈА

СОРЕНТИНО, ЛАРАИН, ШРЕДЕР, КЕМПИОН, ЏИЛЕНХАЛ ВО ТРКАТА ЗА ЗЛАТЕН ЛАВ ВО ВЕНЕЦИЈА

Пет италијански филмови, меѓу кои и на оскаровецот Паоло Сорентино и на Микеанџело Фрамартино, се меѓу 21 кандидат за престижниот Златен лав на 78. Фи ...
ВОЗАЧОТ НА КОСОВСКИОТ АВТОБУС ШТО СЕ ПРЕВРТЕ ВО ХРВАТСКА ПРИЗНАЛ ДЕКА ЗАСПАЛ ЗАД ВОЛАНОТ

ВОЗАЧОТ НА КОСОВСКИОТ АВТОБУС ШТО СЕ ПРЕВРТЕ ВО ХРВАТСКА ПРИЗНАЛ ДЕКА ЗАСПАЛ ЗАД ВОЛАНОТ

Хрватската полиција го уапси возачот на косовскиот автобус што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод, при што загинаа десетмина луѓе, а 45 се ...
НАЈМАЛКУ ДЕСЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО ИЗЛЕТУВАЊЕТО НА КОСОВСКИ АВТОБУС ОД АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА

НАЈМАЛКУ ДЕСЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО ИЗЛЕТУВАЊЕТО НА КОСОВСКИ АВТОБУС ОД АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА

Најмалку десет луѓе загинаа, а 30-ина се повредени во автобуската несреќа што утрово се случи на автопатот кај Славонски Брод во Хрватска. Локалната п ...
ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

Втора олимпијада по ред, Косово има олимписка шампионка во џудо. Дистрија Красниќи освои златен медал во категоријата до 48 килограми на Олимписките и ...
ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

По американската амбасадорка Кејт Брнз која на денешната средба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски му нагласи дека е многу важно да го ...
ВЈОСА ОСМАНИ ИЗБРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОСОВО

ВЈОСА ОСМАНИ ИЗБРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОСОВО

Косовскиот парламент вечерва ја избра Вјоса Османи за нова претседателка на државата. За неа гласаа 71 пратеник во третиот и последен круг од гласањет ...
1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ