Таг: Косово

1 2 3 4 13 20 / 126 НАПИСИ
ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ЗА СÈ ОСВЕН ЗА МЕЃУСЕБНОТО ПРИЗНАВАЊЕ, КАЖА ВУЧИЌ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПЛАН ЗА КОСОВО

ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ЗА СÈ ОСВЕН ЗА МЕЃУСЕБНОТО ПРИЗНАВАЊЕ, КАЖА ВУЧИЌ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПЛАН ЗА КОСОВО

Србија е подготвена да работи на имплементацијата на многу работи од европскиот план за нормализирање на односите со Косово, но нема да прифати меѓусе ...
БРИСЕЛ ВО ЦЕЛОСТ ГО ОБЈАВИ ПЛАНОТ ЗА КОСОВО, ПРЕДВИДУВА СРБИЈА ДА ЈА ПОЧИТУВА НЕГОВАТА НЕЗАВИСНОСТ

БРИСЕЛ ВО ЦЕЛОСТ ГО ОБЈАВИ ПЛАНОТ ЗА КОСОВО, ПРЕДВИДУВА СРБИЈА ДА ЈА ПОЧИТУВА НЕГОВАТА НЕЗАВИСНОСТ

Брисел конечно го објави целосниот текст на европскиот план за нормализирање на односите помеѓу Србија и Косово, кој предвидува и меѓусебно признавање ...
БРИСЕЛ ОЧЕКУВА НЕШТО КОНКРЕТНО ОД НАС ДО 24 МАРТ, КАЖА ВУЧИЌ ПО РАЗГОВОРИТЕ СО КУРТИ

БРИСЕЛ ОЧЕКУВА НЕШТО КОНКРЕТНО ОД НАС ДО 24 МАРТ, КАЖА ВУЧИЌ ПО РАЗГОВОРИТЕ СО КУРТИ

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Европската Унија очекува нешто конкретно од преговорите со Косово до 24 март, откако денеска во Брис ...
СРПСКИТЕ ДЕСНИЧАРИ МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ВУЧИЌ ПОРАДИ КОСОВО, ГИ ПРЕДВОДИ „НАРОДНА ПАТРОЛА“ КОЈА ИМА ВРСКИ СО „ВАГНЕР“

СРПСКИТЕ ДЕСНИЧАРИ МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ВУЧИЌ ПОРАДИ КОСОВО, ГИ ПРЕДВОДИ „НАРОДНА ПАТРОЛА“ КОЈА ИМА ВРСКИ СО „ВАГНЕР“

Проруските активисти оваа недела им се придружија на националистичките демонстранти на протестите против Александар Вучиќ во Белград. Извикувајќи „нем ...
СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕ ОД КОСОВО СО БЛАГОДАРНОСТ ДО СТРУЖАНИ ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО НА КЕЈОТ НА ДРИМ ВО СТРУГА

СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕ ОД КОСОВО СО БЛАГОДАРНОСТ ДО СТРУЖАНИ ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО НА КЕЈОТ НА ДРИМ ВО СТРУГА

До средината на месецов, Струга ќе добие спомен-обележје од Република Косово кое ќе биде поставено на кејот на реката Црн Дрим. Мнозинството во струшк ...
МОЖЕБИ ЌЕ МОРА ДА Ѝ ВОВЕДЕМЕ САНКЦИИ НА РУСИЈА, КАЖА ВУЧИЌ

МОЖЕБИ ЌЕ МОРА ДА Ѝ ВОВЕДЕМЕ САНКЦИИ НА РУСИЈА, КАЖА ВУЧИЌ

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во парламентот дека Србија можеби ќе мора да ѝ воведе санкции на Русија. „Не сум воодушевен со т ...
ХАОС И КОШКАЊЕ НА РАСПРАВАТА ЗА КОСОВО ВО СРПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ВУЧИЌ И ОПОЗИЦИЈАТА МЕЃУСЕБНО СЕ ОБВИНУВААТ ЗА ПРЕДАВСТВО

ХАОС И КОШКАЊЕ НА РАСПРАВАТА ЗА КОСОВО ВО СРПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ВУЧИЌ И ОПОЗИЦИЈАТА МЕЃУСЕБНО СЕ ОБВИНУВААТ ЗА ПРЕДАВСТВО

Излагањето на српскиот претседател Александар Вучиќ за германско-францускиот предлог за нормализирањето на односите со Косово ги вжешти страстите во п ...
НИ СЕ ЗАКАНИЈА СО ПРЕКИН НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ АКО НЕ ГО ПРИФАТИМЕ ПЛАНОТ ЗА КОСОВО, КАЖА ВУЧИЌ

НИ СЕ ЗАКАНИЈА СО ПРЕКИН НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ АКО НЕ ГО ПРИФАТИМЕ ПЛАНОТ ЗА КОСОВО, КАЖА ВУЧИЌ

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави вечерва дека Србија би можела да се соочи со сериозни политички и економски последици доколку не го прифа ...
КОСОВСКИТЕ СРБИ СЕ СОГЛАСИЈА ДА ГИ ТРГНАТ БАРИКАДИТЕ ПО РАЗГОВОРИТЕ СО ВУЧИЌ

КОСОВСКИТЕ СРБИ СЕ СОГЛАСИЈА ДА ГИ ТРГНАТ БАРИКАДИТЕ ПО РАЗГОВОРИТЕ СО ВУЧИЌ

Косовските Срби кои веќе 19 дена блокираат патишта во северниот дел на Косово се согласија од денеска да почнат да ги тргаат барикадите, прифаќајќи ги ...
ВУЧИЌ ГИ СТАВИ ВОЈСКАТА И ПОЛИЦИЈАТА НА НАЈВИСОК СТЕПЕН НА БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ПОРАДИ ТЕНЗИИТЕ ВО КОСОВО

ВУЧИЌ ГИ СТАВИ ВОЈСКАТА И ПОЛИЦИЈАТА НА НАЈВИСОК СТЕПЕН НА БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ПОРАДИ ТЕНЗИИТЕ ВО КОСОВО

Претседателот Александар Вучиќ им нареди на војската и полицијата на Србија да бидат на највисокиот степен на борбена готовност, што следува по неколк ...
1 2 3 4 13 20 / 126 НАПИСИ