Таг: кражби

ЖИТЕЛИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СО ПЕТИЦИЈА БАРААТ ПОЛИЦИСКА ЗАШТИТА ОД КРАЖБИТЕ

ЖИТЕЛИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СО ПЕТИЦИЈА БАРААТ ПОЛИЦИСКА ЗАШТИТА ОД КРАЖБИТЕ

По бурните реакции на жителите на левата страна на градот, во стариот дел на Велес, дека има бројни дрски кражби по нивните домови и дека крадци не им ...
КРАЖБИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ КРАДЦИТЕ СЕ ФАТЕНИ 

КРАЖБИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ КРАДЦИТЕ СЕ ФАТЕНИ 

Бројните кражби кои се случуваат на левата страна од градот, во стариот дел на Велес, создаваат несигурност и страв кај населението. Членовите на Сове ...
ВЕЛЕШАНИ КОИ ЖИВЕАТ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ СЕ ЖАЛАТ НА ЧЕСТИ КРАЖБИ, СЕ КРАДАТ И ПАТИКИ, ТЕПИСИ И АКУМУЛАТОРИ

ВЕЛЕШАНИ КОИ ЖИВЕАТ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ СЕ ЖАЛАТ НА ЧЕСТИ КРАЖБИ, СЕ КРАДАТ И ПАТИКИ, ТЕПИСИ И АКУМУЛАТОРИ

Жителите од стариот дел на Велес, на улицата Прохор Пчински која ги спојува црквите „Св. Богородица“ и „Св. Спас“, се жалат на бројните кражби. Се изв ...
СЕ КРАДАТ ВРАТИ ВО ВЛЕЗОВИ НА ЗГРАДИ НИЗ СКОПЈЕ, НЕ САМО ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ТУКУ И ПРЕКУ ДЕН

СЕ КРАДАТ ВРАТИ ВО ВЛЕЗОВИ НА ЗГРАДИ НИЗ СКОПЈЕ, НЕ САМО ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ТУКУ И ПРЕКУ ДЕН

Непознати крадци крадат врати во влезови на згради низ Скопје. Жители на скопската Општина Аеродром за САКАМДАКАЖАМ.МК кажуваат дека вчера за време на ...
МВР НИТУ ЕДНАШ НЕ ПОБАРАЛА СНИМКИ ОД АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ДА ГИ ОТКРИЕ ЏЕПЧИИТЕ

МВР НИТУ ЕДНАШ НЕ ПОБАРАЛА СНИМКИ ОД АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ДА ГИ ОТКРИЕ ЏЕПЧИИТЕ

Министерството за внатрешни работи ниту еднаш не побарало од ЈСП„Скопје“ снимки од камерите во автобусите, по пријава на граѓаните за кражба. Од ја ...
ФАТЕНИ КРАДЦИТЕ КОИ ОГРАБИЛЕ 6 ЦРКВИ ВО ТЕТОВСКО

ФАТЕНИ КРАДЦИТЕ КОИ ОГРАБИЛЕ 6 ЦРКВИ ВО ТЕТОВСКО

Двајца крадци, едниот од Тетово а вториот од село Озормиште за еден месец ограбиле шест православни цркви во тетовско. Тие ги ограбиле црквите во Тето ...
УКРАДЕНИ 1.500 МЕТРИ ЕЛЕКТРИЧЕН КАБЕЛ ОД ЦРКВА ВО ГРАДБА И КАМЕРИ ОД ЏАМИЈА

УКРАДЕНИ 1.500 МЕТРИ ЕЛЕКТРИЧЕН КАБЕЛ ОД ЦРКВА ВО ГРАДБА И КАМЕРИ ОД ЏАМИЈА

Деновиве, непознати крадци украле околу 1.500 метри електричен кабел од манастирската црква во изградба во гостиварската населба Циглана. Каблите ги и ...
ОГРАБЕНИ СКОПЈАНИ ЦЕЛ ДЕН ЧЕКААТ ЕКИПИ ЗА УВИД, МВР НЕ МОЖЕ ДА ПОСТИГНЕ ОТИ ИМА ПО 40 КРАЖБИ НА ДЕН

ОГРАБЕНИ СКОПЈАНИ ЦЕЛ ДЕН ЧЕКААТ ЕКИПИ ЗА УВИД, МВР НЕ МОЖЕ ДА ПОСТИГНЕ ОТИ ИМА ПО 40 КРАЖБИ НА ДЕН

Граѓани чии домови биле ограбени, по цел ден чекаат да дојдат на увид единиците од Министерството за внатрешни работи. Поради зголемиот број кражби ка ...
УКРАДЕНИ ДРЖАЧИ НА СТОЛБОВИТЕ ОД ГАРАЖАТА ВО КАВАДАРЦИ, ПОКРИВОТ ЌЕ ПАДНЕ СОСЕ КОЛИТЕ

УКРАДЕНИ ДРЖАЧИ НА СТОЛБОВИТЕ ОД ГАРАЖАТА ВО КАВАДАРЦИ, ПОКРИВОТ ЌЕ ПАДНЕ СОСЕ КОЛИТЕ

Извадени се повеќе стеги или држачи на столбовите внатре во големата градска монтажна гаража во Кавадарци, а жителите предупредуваат дека постои опасн ...
ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

Меѓу многуте неодговорени прашања по обидот за воен удар во Турција од петокот е и она што има импликации за безбедноста на САД и за целиот свет: Колк ...
10 / 10 НАПИСИ