Таг: Кривичен суд

1 2 3 17 10 / 165 НАПИСИ
ЗАБОРАВЕНАТА СУДНИЦА ОД 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЌЕ ПРОРАБОТИ ЗА „СИНЏИР“ СО 32 ОБВИНЕТИ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЗАБОРАВЕНАТА СУДНИЦА ОД 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЌЕ ПРОРАБОТИ ЗА „СИНЏИР“ СО 32 ОБВИНЕТИ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА

Судницата во затворот „Идризово“ чие опремување чинеше 1,3 милиони евра и е најмалку трипати свечено отворена, уште не е целосно спремна за пуштање, н ...
ПРЕД ДА ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО „СИНЏИР“ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ ОД ОБВИНЕТИТЕ ВРАТИЛЕ МИЛИОН ВО БУЏЕТОТ, ЗА НИВ СЕ ПРЕДЛОЖЕНИ УСЛОВНИ КАЗНИ

ПРЕД ДА ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО „СИНЏИР“ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ ОД ОБВИНЕТИТЕ ВРАТИЛЕ МИЛИОН ВО БУЏЕТОТ, ЗА НИВ СЕ ПРЕДЛОЖЕНИ УСЛОВНИ КАЗНИ

Со спогодби во предметот „Синџир“, за даночно затајување во кој беа притворени 15 лица лани во октомври, вратени се милион евра во државниот буџет, од ...
СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје нa oбвинителoт Иџет Mемети, кој е член на Советот на јавни обвинители, му изрече мерки ...
НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

Со силно обезбедување, Љупчо Палевски-Палчо, осомничениот за свирепите убиства на  14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и и 74-годишниот Панче Жежовс ...
КОМПЛЕТИРАНО АПСЕЊЕТО НА СИТЕ 8 НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА СОБА ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ НА 4 ЈАНУАРИ

КОМПЛЕТИРАНО АПСЕЊЕТО НА СИТЕ 8 НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА СОБА ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ НА 4 ЈАНУАРИ

Основното јавно обвинителство Скопје извести дека се лишени од слобода сите осум лица опфатени во истрагата за кривично дело - Загрозување на воздушни ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ВРАТИ НАЗАД ВО КРИВИЧНИОТ СУД СУДИЈКАТА РИСТЕСКА ПРВИН ДА ЈА КАЖЕ ПРЕСУДАТА ЗА ЛАСКАРЦИ, ЗА ДА НЕ ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО ОДНОВО, ПА ПОСЛЕ ДА ОДИ ВО АПЕЛАЦИЈА

СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ВРАТИ НАЗАД ВО КРИВИЧНИОТ СУД СУДИЈКАТА РИСТЕСКА ПРВИН ДА ЈА КАЖЕ ПРЕСУДАТА ЗА ЛАСКАРЦИ, ЗА ДА НЕ ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО ОДНОВО, ПА ПОСЛЕ ДА ОДИ ВО АПЕЛАЦИЈА

Претседателката на Судскиот совет Весна Дамева денеска итно свика седница откако судијката Александра Ристеска не кажала пред денешната заклетва за су ...
30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И ЗА ТРОЈЦА ОД ОСУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И ЗА ТРОЈЦА ОД ОСУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Мерките за препазливост, односно за забрана за напуштање на живеалиштето (Скопје) на четворицата достапни за полицијата напаѓачи на Контролната кула н ...
ОБВИНИТЕЛОТ БАРАЛ, НО СУДИЈАТА НЕ ИМ ДАЛ ПРИТВОР НА НЕЗИРИ И НА УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

ОБВИНИТЕЛОТ БАРАЛ, НО СУДИЈАТА НЕ ИМ ДАЛ ПРИТВОР НА НЕЗИРИ И НА УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Јавниот обвинител за определување мерка притвор против ексм ...
ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осум лица за кои постои основано сомнение дека како соизв ...
РАШКОВСКИ ОСУДЕН НА 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СВОИТЕ ПАТЕНТИ ШТО Ѝ ГИ ПРОДАДЕ НА ДРЖАВАТА, ВИСОКИ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ДОБИЈА И СОРАБОТНИЦИТЕ

РАШКОВСКИ ОСУДЕН НА 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СВОИТЕ ПАТЕНТИ ШТО Ѝ ГИ ПРОДАДЕ НА ДРЖАВАТА, ВИСОКИ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ДОБИЈА И СОРАБОТНИЦИТЕ

За кривичните дела Злоупотреба на службена положба и овластување и Перење пари и други приноси од казниво дело во врска со патентите што ѝ ги продаде ...
1 2 3 17 10 / 165 НАПИСИ