Таг: Ларс фон Трир

ДАНСКИОТ РЕЖИСЕР ЛАРС ФОН ТРИР ИМА ПАРКИНСОНОВА БОЛЕСТ

ДАНСКИОТ РЕЖИСЕР ЛАРС ФОН ТРИР ИМА ПАРКИНСОНОВА БОЛЕСТ

Данскиот режисер Ларс фон Трир има Паркинсонова болест, објави неговата продукциска куќа Зентропа. 66-годишниот режисер се лекува и ќе може да го завр ...
„ВРБА“ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВО САД, ПРОДУЦЕНТКАТА НА ЛАРС ФОН ТРИР ЌЕ ГО ПРОДУЦИРА НОВИОТ ФИЛМ НА МАНЧЕВСКИ

„ВРБА“ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВО САД, ПРОДУЦЕНТКАТА НА ЛАРС ФОН ТРИР ЌЕ ГО ПРОДУЦИРА НОВИОТ ФИЛМ НА МАНЧЕВСКИ

„Врба“ на Милчо Манчевски ja освои наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија, каде ја имаше американската премиера. Ова е главна ...
ПОЧИНА КУЛТНИОТ РОБИ МИЛЕР, КИНЕМАТОГРАФЕР НА ВЕНДЕРС И ЏАРМУШ

ПОЧИНА КУЛТНИОТ РОБИ МИЛЕР, КИНЕМАТОГРАФЕР НА ВЕНДЕРС И ЏАРМУШ

Еден од најголемите светски кинематографери, Роби Милер, познат како „мајстор на светлината“, почина на 78 години. Холандските медиуми објавија дека к ...
3 / 3 НАПИСИ