Таг: Лекарска комора

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
СУДОТ НА ЧЕСТА НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА МУ ЈА ОДЗЕДЕ НА 7 ГОДИНИ ЛИЦЕНЦАТА НА ТЕТОВСКИОТ АНЕСТЕЗИОЛОГ ТИКТОКЕР

СУДОТ НА ЧЕСТА НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА МУ ЈА ОДЗЕДЕ НА 7 ГОДИНИ ЛИЦЕНЦАТА НА ТЕТОВСКИОТ АНЕСТЕЗИОЛОГ ТИКТОКЕР

Привремено е одземена лиценцата за работа на д-р Ваљтон Дервиши, специјалист анестезиолог, вработен во  Клиничка болница Тетово, одлучи денеска Судот ...
СУДОТ НА ЧЕСТА НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ЌЕ ЗАСЕДАВА ЗА ВРЕМЕНО ОДЗЕМАЊЕ НА ЛИЦЕНЦАТА НА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ОД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА КОЈ ОБЈАВУВАШЕ ПАЦИЕНТКИ НА ТИКТОК

СУДОТ НА ЧЕСТА НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ЌЕ ЗАСЕДАВА ЗА ВРЕМЕНО ОДЗЕМАЊЕ НА ЛИЦЕНЦАТА НА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ОД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА КОЈ ОБЈАВУВАШЕ ПАЦИЕНТКИ НА ТИКТОК

Обвинителот на Судот на честа на Лекарската комора достави обвинение против д-р Ваљон Дервиши (43) заради времено одземање на лиценцата за работа, каж ...
ДА НЕ СЕ КУПУВААТ ЛЕКОВИ ОД РЕКЛАМИ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ И ТУЃИ ИСКУСТВА, АПЕЛИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ДА НЕ СЕ КУПУВААТ ЛЕКОВИ ОД РЕКЛАМИ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ И ТУЃИ ИСКУСТВА, АПЕЛИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Лековите, помошните средства за лекување, додатоци во исхраната и постапки за лекување кои се продаваат преку рекламирање на социјалните мрежи може да ...
ВРАБОТУВАЊЕ ЗА 50 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

ВРАБОТУВАЊЕ ЗА 50 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Нов проект кој предвидува вработување веднаш за 50 студенти од трите медицински факултети кои ќе ги завршат студиите со најдобар просек, најави минист ...
ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

Лекарската комора предупредува дека говорот на омраза кон лекарите е кривично дело за кое во Кривичниот законик се предвидени и затворски казни и поте ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

Надлежните институции да постапат согласно законските регулативи за да се спречи ширење лажни вести по социјалните мрежи, вели Министерството за здрав ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

Во Лекарската комора досега немало пријава за медицинско лице кое шири антиваксерска пропаганда, вели претседателката д-р Калина Гривчева-Старделова. ...
СЀ ПОМАЛКУ ИМА ПЕРСОНАЛ И МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ, ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА ПОГОЛЕМИ КОВИД РЕСТРИКЦИИ

СЀ ПОМАЛКУ ИМА ПЕРСОНАЛ И МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ, ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА ПОГОЛЕМИ КОВИД РЕСТРИКЦИИ

Лекарската комора бара од Комисијата за заразни болести да воведе дополнителни рестриктивни мерки и протоколи поради брзото ширење на ковид-19. „Св ...
БОЛНИТЕ ОД КОВИД СО САМО СТОМАЧНИ СИМПТОМИ РЕТКО СЕ ТЕСТИРААТ И ГО ШИРАТ ВИРУСОТ

БОЛНИТЕ ОД КОВИД СО САМО СТОМАЧНИ СИМПТОМИ РЕТКО СЕ ТЕСТИРААТ И ГО ШИРАТ ВИРУСОТ

Болните од ковид кои имаат само стомачни проблеми често се примаат во болница без да се тестираат и стануваат извори на ширење на коронавирусот, вели ...
СИТЕ, А ОСОБЕНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, ВЕЛИ Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

СИТЕ, А ОСОБЕНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, ВЕЛИ Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Никој, а особено здравствените работници, не треба да се сомневаат дали треба да ја примат вакцината против ковид-19, изјави денеска претседателката н ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ