Таг: лет

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
НА 70 ПАТНИЦИ ИМ СЕ СЛОШИЛО И ПОВРАЌАЛЕ НА ЛЕТ ОД МАУРИЦИУС ЗА ФРАНКФУРТ

НА 70 ПАТНИЦИ ИМ СЕ СЛОШИЛО И ПОВРАЌАЛЕ НА ЛЕТ ОД МАУРИЦИУС ЗА ФРАНКФУРТ

Голем број екипи на Брзата помош интервенираа во четвртокот на аеродромот во Франкфурт откако на дел од патниците им се слошило на летот од Маурициус ...
СИЛНИ ВОЗДУШНИ СТРУИ ПОМОГНАА КОМЕРЦИЈАЛЕН ЛЕТ ДА ЈА ДОСТИГНЕ БРЗИНАТА НА ЗВУКОТ, КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ПОЧНАА ДА ВЛИЈААТ НА АВИОНСКИОТ ПРЕВОЗ

СИЛНИ ВОЗДУШНИ СТРУИ ПОМОГНАА КОМЕРЦИЈАЛЕН ЛЕТ ДА ЈА ДОСТИГНЕ БРЗИНАТА НА ЗВУКОТ, КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ПОЧНАА ДА ВЛИЈААТ НА АВИОНСКИОТ ПРЕВОЗ

Во ера кога дискусијата околу климатските промени често натежнува кон лошите страни, неодамнешен лет од Њујорк до Лисабон покажа едно ново поглавје во ...
ОСУДЕН РУСИНОТ КОЈ ДОЛЕТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ОД КОПЕНХАГЕН БЕЗ ПАСОШ И АВИОНСКА КАРТА

ОСУДЕН РУСИНОТ КОЈ ДОЛЕТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ОД КОПЕНХАГЕН БЕЗ ПАСОШ И АВИОНСКА КАРТА

Русинот кој се качи на лет од Данска до Лос Анџелес минатиот ноември без билет, пасош или виза, беше прогласен за виновен во федерален суд во САД за н ...
СО ПРОМОТИВНИОТ ЛЕТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ СПАСЕН ЛОВЕЦ КОЈ ПАДНА ВО ПРОВАЛИЈА И СКРШИ НОГА

СО ПРОМОТИВНИОТ ЛЕТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ СПАСЕН ЛОВЕЦ КОЈ ПАДНА ВО ПРОВАЛИЈА И СКРШИ НОГА

Искусниот ловец Г. Ј. при лов на диви снињи во реонот на село Буковиќ, Тетовско, при случајно невнимание паднал во длабок дол со карпи и ја скршил дес ...
ПИЛОТ КОЈ НЕ БИЛ НА ДОЛЖНОСТ СЕ ОБИДЕЛ ДА ГИ ИСКЛУЧИ МОТОРИТЕ СРЕДЕ ЛЕТ НА АВИОН НА АЉАСКА ЕРЛАЈНС

ПИЛОТ КОЈ НЕ БИЛ НА ДОЛЖНОСТ СЕ ОБИДЕЛ ДА ГИ ИСКЛУЧИ МОТОРИТЕ СРЕДЕ ЛЕТ НА АВИОН НА АЉАСКА ЕРЛАЈНС

Пилот кој не бил должност и летал како патник во кокпитот на лет на Аљаска Ерлајнс во неделата се обидел да ја преземе контролата врз авионот кој лета ...
РАСТЕ ПОБАРУВАЧКАТА ЗА ЛЕТОВИ СО ПРИВАТНИ АВИОНИ ЗА БЕГАЊЕ ОД ИЗРАЕЛ

РАСТЕ ПОБАРУВАЧКАТА ЗА ЛЕТОВИ СО ПРИВАТНИ АВИОНИ ЗА БЕГАЊЕ ОД ИЗРАЕЛ

Побарувачката за чартер летови, вклучително и приватни авиони кои чинат до 50.000 долари за лет, се зголемува бидејќи луѓето брзаат да излезат од Изра ...
ЗА ПРВПАТ МАЈКА И ЌЕРКА ОТИДОА ВО ВСЕЛЕНАТА СО РАКЕТАТА НА ВИРЏИН ГАЛАКТИК

ЗА ПРВПАТ МАЈКА И ЌЕРКА ОТИДОА ВО ВСЕЛЕНАТА СО РАКЕТАТА НА ВИРЏИН ГАЛАКТИК

Анастатија Мајерс, 18-годишна студентка на Универзитетот Абердин и нејзината мајка Кеиша Шахаф (46), денеска станаа првите мајка и ќерка кои отидоа на ...
ПАТНИК МОЧАЛ ВРЗ БРАТ МУ ВО АВИОН, ЕДЕН ОД СЕРИЈАТА ИНЦИДЕНТИ НА ЛЕТ НА БРИТАНСКИ ТУРИСТИ

ПАТНИК МОЧАЛ ВРЗ БРАТ МУ ВО АВИОН, ЕДЕН ОД СЕРИЈАТА ИНЦИДЕНТИ НА ЛЕТ НА БРИТАНСКИ ТУРИСТИ

Во серија инциденти во авиони на „Џет2“, еден агресивен патник е исфрлен од авион со полиција кој употребила електоршокови, друг екстремно пијан патни ...
БРИТАНСКИТЕ ЧАРТЕР КОМПАНИИ ГИ ОТКАЖУВААТ ЛЕТОВИТЕ ЗА РОДОС НАЈРАНО ДО ВТОРНИК

БРИТАНСКИТЕ ЧАРТЕР КОМПАНИИ ГИ ОТКАЖУВААТ ЛЕТОВИТЕ ЗА РОДОС НАЈРАНО ДО ВТОРНИК

Меѓу евакуираните туристи од пожарот на грчкиот остров Родос засега нема македонски државјани, јави државната агенција МИА, повикувајќи се на македонс ...
СЛОВЕНКА ГРИЗНАЛА СТЈУАРДЕСА ОТИ Ѝ РЕКЛЕ ДА ЈА НАМАЛИ МУЗИКАТА НА ТЕЛЕФОНОТ ИЛИ ДА СТАВИ СЛУШАЛКИ

СЛОВЕНКА ГРИЗНАЛА СТЈУАРДЕСА ОТИ Ѝ РЕКЛЕ ДА ЈА НАМАЛИ МУЗИКАТА НА ТЕЛЕФОНОТ ИЛИ ДА СТАВИ СЛУШАЛКИ

Над 180 патници останаа на љубљанскиот аеродром Брник во средата место да отпатуваат за Лондон откако авион на Изиџет не полета поради инцидент со пат ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ