Таг: Летонија

ОСУММИНА МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ИЛЕГАЛЕН ХОСТЕЛ ВО ЛЕТОНИЈА

ОСУММИНА МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ИЛЕГАЛЕН ХОСТЕЛ ВО ЛЕТОНИЈА

Осум луѓе загинаа, а неколкумина се сериозно повредени во пожарот во илегален хостел во главниот град на Летонија, Рига. Пожарникарите кажаа дека пож ...
НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

За време на вечерата на самитот во Варшава што почна вчера, лидерите на земјите во НАТО дале тмурна прогноза за геополитичките намери на Русија, и се ...
2 / 2 НАПИСИ