Таг: Линц

ДВАЈЦА ПОТЕШКО, ШЕСТМИНА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА МАКЕДОНСКИОТ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА, ПОТВРДИ МНР

ДВАЈЦА ПОТЕШКО, ШЕСТМИНА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА МАКЕДОНСКИОТ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА, ПОТВРДИ МНР

Двајца патници се потешко повредени, но не се во животна опасност, а 6-мина се полесно повредени во судирот на македонскиот автобус со камион близу Ли ...
ДЕВЕТМИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА МАКЕДОНСКИ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА

ДЕВЕТМИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА МАКЕДОНСКИ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. С ...
2 / 2 НАПИСИ