Таг: Липково

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ОБИЛНИТЕ ВРНЕЖИ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БРАНИТЕ ЛИПКОВО И ГЛАЖЊА, НО НЕМА ОПАСНОСТ ОД ИЗЛЕВАЊЕ НА РЕКИТЕ

ОБИЛНИТЕ ВРНЕЖИ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БРАНИТЕ ЛИПКОВО И ГЛАЖЊА, НО НЕМА ОПАСНОСТ ОД ИЗЛЕВАЊЕ НА РЕКИТЕ

Акумулационите езера Липково и Глажња, од каде Куманово се снабдува со вода за пиење, се преполни со вода која се прелева преку браните, но надлежните ...
ПО ШЕСТ ДЕНА, ПОЖАРОТ ВО ЛИПКОВСКИ БРЕСТ НАБЛИЖУВА ДО КУЌИТЕ, ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ СЕ НА СЕРВИС

ПО ШЕСТ ДЕНА, ПОЖАРОТ ВО ЛИПКОВСКИ БРЕСТ НАБЛИЖУВА ДО КУЌИТЕ, ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ СЕ НА СЕРВИС

Веќе шестти ден беснее шумски пожар на непристапен терен во липковското село Брест, на македонско-косовската граница, и се заканува да се прошири на к ...
НА ДРВОКРАДЦИТЕ ИМ ПОМАГААТ ВРАБОТЕНИ ВО ИНСТИТУЦИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ КАЗНУВААТ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „ЕВРОТИНК“

НА ДРВОКРАДЦИТЕ ИМ ПОМАГААТ ВРАБОТЕНИ ВО ИНСТИТУЦИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ КАЗНУВААТ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „ЕВРОТИНК“

Безмилосно се сечат шумите во липковскиот Регион, а корумпирани поединци од надлежните институци наместо да ги заштитат им помагаат на дивокрадците во ...
СО 22 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ СЕ ГРАДИ БРАНА НА РЕКАТА СЛУПЧАНКА ЗА ДА СЕ ПОДОБРИ ВОДОСНАБДУВАЊЕТО НА КУМАНОВО И ЛИПКОВО

СО 22 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ СЕ ГРАДИ БРАНА НА РЕКАТА СЛУПЧАНКА ЗА ДА СЕ ПОДОБРИ ВОДОСНАБДУВАЊЕТО НА КУМАНОВО И ЛИПКОВО

Со 22 милиони евра државни средства ќе се гради брана на реката Слупчанка во Општина Липково. Со оваа инвестиција се очекува целосно да се реши пробле ...
НОВИ 13 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО, 8 ВО ЛИПКОВО

НОВИ 13 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО, 8 ВО ЛИПКОВО

По подолг период, се зголемува бројот на заразени од коронавирус во Кумановско. Во Центарот за јавно здравје во Куманово денеска се регистрирани нови ...
ВО ЛИПКОВО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ОДБИВААТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ, 17 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД ВО КУМАНОВСКО

ВО ЛИПКОВО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ОДБИВААТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ, 17 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД ВО КУМАНОВСКО

Две нови жаришта на коронавирус се откриени во Општина Куманово, соопштуваат од Центарот за јавно здравје во Куманово. Од 17 новозаболени кои се регис ...
ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ И ИНСПЕКТОРИ МЕЃУ 24-ЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО И ЛИПКОВО

ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ И ИНСПЕКТОРИ МЕЃУ 24-ЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО И ЛИПКОВО

Во Центарот за јавно здравје во Куманово, денеска се регистрирани 24 новозаболени од коронавирус. Од нив 15 се во Куманово и 9 во Липково. „Меѓу но ...
ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

Вкупно 12 нови случаи и еден почина од коронавирусотсе регистрирани во изминатото деноноќие во Центарот за јавно здравје во Куманово. Од нив 11 се во ...
ДОКТОРКА ОД ПРИВАТНА АМБУЛАНТА БОЛНА ОД КОРОНАВИРУС, ЌЕ ТЕСТИРАВМЕ ПОВЕЌЕ ДА НЕМАШЕ ОТПОР ВО ЛИПКОВСКО, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ДОКТОРКА ОД ПРИВАТНА АМБУЛАНТА БОЛНА ОД КОРОНАВИРУС, ЌЕ ТЕСТИРАВМЕ ПОВЕЌЕ ДА НЕМАШЕ ОТПОР ВО ЛИПКОВСКО, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Докторка од приватна амбуланта во липковско село е меѓу 19. нови случаи на КОВИД-19, кои во изминатото деноноќие се регистрирани во Центарот за јавно ...
25 НОВОЗАБОЛЕНИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ ВО ЛИПКОВО, ЕДЕН НОВ ВО КУМАНОВО, ВО ЛИПКОВСКИТЕ СЕЛА ПРИФАЌААТ ТЕСТИРАЊЕ

25 НОВОЗАБОЛЕНИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ ВО ЛИПКОВО, ЕДЕН НОВ ВО КУМАНОВО, ВО ЛИПКОВСКИТЕ СЕЛА ПРИФАЌААТ ТЕСТИРАЊЕ

Според последните податоци на Центарот за јавно здравје во Куманово, во изминатите 24 часа регистрирани се 26 новозаразени и еден починат од коронавир ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ