Таг: Лисичанск

РУСИЈА ПРОГЛАСИ ЦЕЛОСНО ОСВОЈУВАЊЕ НА ЛУГАНСК

РУСИЈА ПРОГЛАСИ ЦЕЛОСНО ОСВОЈУВАЊЕ НА ЛУГАНСК

Руските и сепаратистичките сили целосно го контролираат Лисичанск, објави руското министерство за одбрана. Ова следува откако Москва утрово кажа дека ...
УКРАИНА ПРИЗНА ДЕКА ЛИСИЧАНСК И ЦЕЛИОТ ЛУГАНСК СЕ ПРЕД ПАД

УКРАИНА ПРИЗНА ДЕКА ЛИСИЧАНСК И ЦЕЛИОТ ЛУГАНСК СЕ ПРЕД ПАД

Советникот на претседателот Зеленски, Олексиј Арестович, призна дека Лисичанск e пред пад, што би им овозможило на руските сили да го контролираат цел ...
ПО ПАДОТ НА СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИЈА СЕ СВРТЕ КОН ЛИСИЧАНСК, КАДЕ ШТО ТЕРЕНОТ ИМ ДАВА ПРЕДНОСТ НА УКРАИНЦИТЕ

ПО ПАДОТ НА СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИЈА СЕ СВРТЕ КОН ЛИСИЧАНСК, КАДЕ ШТО ТЕРЕНОТ ИМ ДАВА ПРЕДНОСТ НА УКРАИНЦИТЕ

Русија го сврте својот фокус кон Лисичанск, последното украинско упориште во регионот Луганск, откако викендов презеде целосна контрола врз соседниот ...
3 / 3 НАПИСИ