Таг: „луј витон“

„ЛУЈ ВИТОН“ ЗАТВОРИ МОСТ ВО СЕУЛ НА 24 ЧАСА ЗА МОДНА РЕВИЈА

„ЛУЈ ВИТОН“ ЗАТВОРИ МОСТ ВО СЕУЛ НА 24 ЧАСА ЗА МОДНА РЕВИЈА

Сообраќајот на мостот Џамсу над реката Хан во Сеул беше стопиран на 24 часа поради модната ревија на луксузниот моден бренд „Луј Витон“. Моделите п ...
МУЗИЧАРОТ ФАРЕЛ ВИЛИЈАМС СТАНА НОВ КРЕАТИВЕН ДИРЕКТОР ЗА МАШКА ОБЛЕКА НА „ЛУЈ ВИТОН“

МУЗИЧАРОТ ФАРЕЛ ВИЛИЈАМС СТАНА НОВ КРЕАТИВЕН ДИРЕКТОР ЗА МАШКА ОБЛЕКА НА „ЛУЈ ВИТОН“

Францускиот моден бренд „Луј Витон“ го избра наградуваниот американски музичар и продуцент Фарел Вилијамс за нов креативен директор за машка облека. ...
НА 41 ГОДИНА ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ ВИРЏИЛ АБЛО, УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР ВО „ЛУЈ ВИТОН“

НА 41 ГОДИНА ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ ВИРЏИЛ АБЛО, УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР ВО „ЛУЈ ВИТОН“

Дизајнерот Вирџил Абло, кој до неодамна беше уметнички директор за машката колекција на „Луј Витон“ и близок пријател на Канје Вест почина на 41 годин ...
ШТО ПРАВИШ СО НАЈДЕНА „ЛУЈ ВИТОН“ ЧАНТА СО МИЛИОН ДОЛАРИ, ИСТРАЖУВА КОРЕЈСКИ РЕЖИСЕР ВО ТРКАТА ЗА ТИГАР ВО РОТЕРДАМ

ШТО ПРАВИШ СО НАЈДЕНА „ЛУЈ ВИТОН“ ЧАНТА СО МИЛИОН ДОЛАРИ, ИСТРАЖУВА КОРЕЈСКИ РЕЖИСЕР ВО ТРКАТА ЗА ТИГАР ВО РОТЕРДАМ

(Специјално од Ротердам: Марина КОСТОВА) Една „луј витон“ чанта со милион долари ќе смени осум раце во јужнокорејската црна комедија „Ѕверови со ка ...
„ЛУЈ ВИТОН“ ГО КУПИ „ТИФАНИ“ ЗА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

„ЛУЈ ВИТОН“ ГО КУПИ „ТИФАНИ“ ЗА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Најголемата светска компанија за луксузни добра ЛВМХ го купи „Тифани“, прославениот американски производител на накит, за повеќе од 16 милијарди долар ...
17 КИЛА ЕВРА

17 КИЛА ЕВРА

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната поли ...
6 / 6 НАПИСИ