Таг: Љупчо Палевски

1 217 / 17 НАПИСИ
ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, е уапсен од турската полиција како се движи пешки по ...
ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

Приведен е 46-годишен скопјанец кој се сомничи дека му помогнал на Љупчо Палевски - Палчо да избега во Турција, соопшти Јавното обвинителство. Спор ...
ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

Вечерва притвор доби и приведениот Александар Ѓорчевски, татко на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска од Скопје, потврди Основниот кривичен суд ...
ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ДОБИ МЕРКА ПРИТВОР ВО ОТСУСТВО ЗА ГРАБНУВАЊЕ И УБИСТВО, МВР ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ДОБИ МЕРКА ПРИТВОР ВО ОТСУСТВО ЗА ГРАБНУВАЊЕ И УБИСТВО, МВР ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

Министерството за внатрешни работи (МВР) издаде меѓународна потерница по Љупчо Палевски со прекар Палчо, првоосомничениот дека ги организирал грабнува ...
ПАЛЕВСКИ, ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА, ИМА СЕРИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ОД ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ДО ИЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И ПРИСЛУШУВАЊЕ

ПАЛЕВСКИ, ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА, ИМА СЕРИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ОД ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ДО ИЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И ПРИСЛУШУВАЊЕ

Љупчо Палевски со прекар Палчо, осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, има низа кр ...
ГО ОДНЕСОВ ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ОТИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ОДИ НА ПРЕГЛЕД И НЕМАЛ КОЛА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТОТО НА ВАЊА

ГО ОДНЕСОВ ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ОТИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ОДИ НА ПРЕГЛЕД И НЕМАЛ КОЛА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТОТО НА ВАЊА

Васко Стојков, адвокат на Љупчо Палевски кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, попладнево за телевизија Телма изјави ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ЗА НЕЛЕГАЛНО ПРИСЛУШУВАЊЕ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ЗА НЕЛЕГАЛНО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава за кривичното дело Неовластено прислушување и тонско снимање про ...
1 217 / 17 НАПИСИ