Таг: Македонска филхармонија

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
КАРОЛИНА КАКО КРАЛСКА ЛАВИЦА НА КОНЦЕРТИТЕ СО НАКИТОТ НА „РЕБЕКА“

КАРОЛИНА КАКО КРАЛСКА ЛАВИЦА НА КОНЦЕРТИТЕ СО НАКИТОТ НА „РЕБЕКА“

Македонската поп ѕвезда Каролина изминатиов викенд одржа два одлични концерти во Македонската филхармонија, а на 20 и 22 февруари ја очекуваат уште дв ...
ЈА ДОБЛИЖИВМЕ ЕВРОПСКАТА МУЗИКА ДО КИНЕСКАТА ПУБЛИКА, ВЕЛИ МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ПО ДВОНЕДЕЛНАТА ТУРНЕЈА

ЈА ДОБЛИЖИВМЕ ЕВРОПСКАТА МУЗИКА ДО КИНЕСКАТА ПУБЛИКА, ВЕЛИ МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ПО ДВОНЕДЕЛНАТА ТУРНЕЈА

Македонската филхрамонија ја заврши двонеделната турнеја во Кина, каде одржаа седум концерти во седум градови. Оркестарот, под диригентство на Јерухам ...
НЕМА ПОСВЕТО ОД УЧИТЕЛ – ДИРИГЕНТОТ БОРЈАН ЦАНЕВ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА ЗАМИНУВА НА МУЗИЧКАТА АКАДЕМИЈА

НЕМА ПОСВЕТО ОД УЧИТЕЛ – ДИРИГЕНТОТ БОРЈАН ЦАНЕВ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА ЗАМИНУВА НА МУЗИЧКАТА АКАДЕМИЈА

Диригентот Борјан Цанев по 19 години години заминува од матичната куќа Македонска филхармонија и кариерата ќе ја продолжи на Факултетот за музичка уме ...
ГЕРМАНСКАТА РАЈНСКА ФИЛХАРМОНИЈА ВЕЧЕРВА СО КОНЦЕРТ ВО ТЕТОВО, УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ГЕРМАНСКАТА РАЈНСКА ФИЛХАРМОНИЈА ВЕЧЕРВА СО КОНЦЕРТ ВО ТЕТОВО, УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Германската Рајнска филхармонија со диригентот Десар Сулејмани, вечерва ќе одржи концерт во 19,30 часот во Тетовскиот театар. Концертот е дел од фести ...
УМЕТНОСТА НЕМА ДА СЕ ПРЕДАДЕ, РЕЧЕ НИКОЛА РИСТАНОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКО ЛЕТО

УМЕТНОСТА НЕМА ДА СЕ ПРЕДАДЕ, РЕЧЕ НИКОЛА РИСТАНОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКО ЛЕТО

Уметноста нема да се предаде, таа е последната палуба каде што луѓето се заедно, порача синоќа актерот Никола Ристановски, во пораката од уметниците к ...
ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

Најголемите хитови на групата „Квин“ вчеравечер го наполнија Градскиот парк во Скопје. Македонската филхармонија, хорот на Македонската опера и балет ...
„ИСЦЕЛИТЕЛ“ И ФЕМИ КУТИ СО ФИЛХАРМОНИЈАТА НАМЕСТО „ВИДИ МУЗИКА, СЛУШНИ СЛИКА, ДОБИЈ КНИГА“

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ И ФЕМИ КУТИ СО ФИЛХАРМОНИЈАТА НАМЕСТО „ВИДИ МУЗИКА, СЛУШНИ СЛИКА, ДОБИЈ КНИГА“

Светски познатиот африкански музичар Феми Кути со неговиот бенд „Позитив форс“ на 7 јуни во 21 часот ќе настапи заедно со Македонската филхармонија, в ...
ДВОЧАСОВНО ИНТИМНО МУЗИЧКО ПАТУВАЊЕ СО ДУКЕ БОЈАЏИЕВ

ДВОЧАСОВНО ИНТИМНО МУЗИЧКО ПАТУВАЊЕ СО ДУКЕ БОЈАЏИЕВ

Интимно, емотивно, со стари и драги пријатели и колеги на сцената и со по некој личен спомен, Дуке Бојаџиев на концертот во Македонската филхармонија ...
НАЈГОЛЕМИТЕ ЧЕКОРИ ГИ НАПРАВИВ ВО НАЈКРИЗНИТЕ МОМЕНТИ, ВЕЛИ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ ПРЕД СКОПСКИТЕ КОНЦЕРТИ

НАЈГОЛЕМИТЕ ЧЕКОРИ ГИ НАПРАВИВ ВО НАЈКРИЗНИТЕ МОМЕНТИ, ВЕЛИ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ ПРЕД СКОПСКИТЕ КОНЦЕРТИ

Со музика на која работел изминативе 10 години, и која е инпирирана од македонскиот фолклор, пијанистот, вокал и композитор Дуке Бојаџиев, в петок и с ...
ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

Со долги аплаузи, бројни овации и неколку враќања на бис, тетовската публика синоќа го поздрави настапот на светската оперска дива Инва Мула во Центар ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ