Таг: македонски државјанин

МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Епидемиологот д-р Гордана Кузмановска од Центарот за јавно здравје Скопје вели дека македонскиот државјанин кој е заболен од коронавирусот и се наоѓа ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН КИДНАПИРАН И УБИЕН ВО КАБУЛ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН КИДНАПИРАН И УБИЕН ВО КАБУЛ

37-годишен македонски државјанин е еден од тројцата странци киднапирани и убиени во авганистанскиот главен град Кабул, потврдија властите за „Би-Би-Си ...
2 / 2 НАПИСИ