Таг: Македонски пошти

МИЛЕ КОНТРА

МИЛЕ КОНТРА

Лебот што го носат дома им е производ на злоба. Децата си ги хранат со пари од злоба направени. ...
ПИСМО ЗА КОРОНАКРИЗАТА НА 11-ГОДИШНАТА ЈАНА ПОПОВСКА ОД БИТОЛА ДОБИ СРЕБРЕН МЕДАЛ ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА НАД МИЛИОН ПИСМА ВО СВЕТОТ

ПИСМО ЗА КОРОНАКРИЗАТА НА 11-ГОДИШНАТА ЈАНА ПОПОВСКА ОД БИТОЛА ДОБИ СРЕБРЕН МЕДАЛ ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА НАД МИЛИОН ПИСМА ВО СВЕТОТ

Писмото во кое 11-годишната битолчанка Јана Поповска ги изрази чувствата поради затворените училишта и неможноста на децата да се дружат и заедно да с ...
ОГРАБЕНА ЕКСПОЗИТУРАТА НА МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ВО ОХРИД, РАЗБОЈНИКОТ ВЕДНАШ УАПСЕН

ОГРАБЕНА ЕКСПОЗИТУРАТА НА МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ВО ОХРИД, РАЗБОЈНИКОТ ВЕДНАШ УАПСЕН

Претпладнево беше ограбена експозитурата на Македонски пошти во Охрид, во близина на мини-маркетот, потврдија од МВР. Со брза интервенција на полиција ...
3 / 3 НАПИСИ