Таг: „Мал битолски Монмартр“

1 2 10 / 17 НАПИСИ
НА ОТВОРАЊЕТО НА „МОНМАРТР“ ДОДЕЛЕНА НАГРАДАТА МЕЦЕНА НА УМЕТНОСТА ЗА МИЛЕН ВРАБЕВСКИ, КОЈ ГИ ФИНАНСИРАШЕ И БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ ВО ЗЕМЈАВА 

НА ОТВОРАЊЕТО НА „МОНМАРТР“ ДОДЕЛЕНА НАГРАДАТА МЕЦЕНА НА УМЕТНОСТА ЗА МИЛЕН ВРАБЕВСКИ, КОЈ ГИ ФИНАНСИРАШЕ И БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ ВО ЗЕМЈАВА 

На свеченото отворање на „Малиот битолски Монмартр“, престижна награда за мецена - патрон на уметноста, организторите од Детското ликовно студио „Св К ...
УТРЕ ПОЧНУВА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“, НАЈМНОГУ ПАРИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА ДАДЕ МИЛЕН ВРАБЕВСКИ, ГЛАВЕН ФИНАНСИЕР НА БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ

УТРЕ ПОЧНУВА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“, НАЈМНОГУ ПАРИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА ДАДЕ МИЛЕН ВРАБЕВСКИ, ГЛАВЕН ФИНАНСИЕР НА БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ

Утре во 19 часот, на платото Монмартр во срцето на старата битолска чаршија ќе се одбележат 55 години од основањето на Детското ликовно студио „Свети ...
„МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ЌЕ СЕ ОДРЖИ СО ДОНАЦИИ, ПА И СО КРЕДИТ АКО ТРЕБА, НАЈАВИЈА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

„МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ЌЕ СЕ ОДРЖИ СО ДОНАЦИИ, ПА И СО КРЕДИТ АКО ТРЕБА, НАЈАВИЈА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

И покрај поплаките дека детската ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“ годинава може да не се одржи поради скратените средства од државата, Меѓунар ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА РЕАГИРА ДЕКА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ГОДИНАВА ДОБИЛ НАЈМНОГУ ПАРИ, А ОД СТУДИОТО ВЕЛАТ ДЕКА СРЕДСТВАТА СЕ МИЗЕРНИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА РЕАГИРА ДЕКА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ГОДИНАВА ДОБИЛ НАЈМНОГУ ПАРИ, А ОД СТУДИОТО ВЕЛАТ ДЕКА СРЕДСТВАТА СЕ МИЗЕРНИ

Не е вистина дека „Мал битолски Монмартр“ не е поддржан, напротив годинава им е доделена највисока сума од 240 илјади денари, пишува во демантот на Ми ...
ПО 42 ГОДИНИ, МОЖНО Е ДА НЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ПОРАДИ СКРАТЕНИТЕ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

ПО 42 ГОДИНИ, МОЖНО Е ДА НЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ПОРАДИ СКРАТЕНИТЕ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј"од Битола во 2023 требаше да одбележи 55 години од постоењето, но се отвора можноста за првпат во 42 го ...
ФИНАНСИЕРОТ НА БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ ГИ ОДНЕСЕ ДЕЦАТА ОД „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ НА ГРОБОТ НА ЦАР БОРИС

ФИНАНСИЕРОТ НА БУГАРСКИТЕ КЛУБОВИ ГИ ОДНЕСЕ ДЕЦАТА ОД „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ НА ГРОБОТ НА ЦАР БОРИС

За раководството на Детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј“, организатори на брендот „Мал битолски Монмартр“, нема ништо спорно во посетата на д ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ОДРЖУВАЊЕТО НА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ОДРЖУВАЊЕТО НА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

Министерството за култура ќе го преземе функционирањето на „Мал битолски Монмартр“, откако Министерството за образование одлучи дека по 4О години ќе г ...
ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ НАЈМАЛИОТ УЧЕСНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ НАЈМАЛИОТ УЧЕСНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

Меѓу осумдесетината учесници на ликовната колонија „Мал битолски Монмартр“ во Битола, симпатиите на присутните ги освои тримесечниот Леудрид Бејај кој ...
НИ ВОЈНАТА НЕМА ДА СПРЕЧИ МЛАДИ ЛИКОВНИ ТАЛЕНТИ ОД УКРАИНА ДА ДОЈДАТ НА „МОНМАРТР“ ВО БИТОЛА

НИ ВОЈНАТА НЕМА ДА СПРЕЧИ МЛАДИ ЛИКОВНИ ТАЛЕНТИ ОД УКРАИНА ДА ДОЈДАТ НА „МОНМАРТР“ ВО БИТОЛА

И покрај војната, екипа од Украина ќе присуствува на 41. издание на Детската ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“, што од 23 до 30 мај ќе се одржи ...
МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР ДА СТАНЕ ИНСТИТУЦИЈА, ПРЕДЛОГ ОД КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА ОСНОВАЧОТ ХАЏИ-АНТОНОВСКИ

МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР ДА СТАНЕ ИНСТИТУЦИЈА, ПРЕДЛОГ ОД КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА ОСНОВАЧОТ ХАЏИ-АНТОНОВСКИ

Малиот битолски Монмартр да се институционализира, предложи адвокатот и поранешен портпарол на Детското ликовно студио Никола Главинче, на денешната к ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ