Таг: мандат за состав на влада

1 2 10 / 13 НАПИСИ
И ГЕРМАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ ДОДЕЛУВАЊЕТО НА МАНДАТОТ, СООПШТИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

И ГЕРМАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ ДОДЕЛУВАЊЕТО НА МАНДАТОТ, СООПШТИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Германската амбасада вели дека доделувањето на мандатот на лидерот на мнозинството Зоран Заев е добар сигнал и очекува од новата влада и да пристапи к ...
САД ОЧЕКУВА ДА СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАЧА ЗАМЕНИЧКАТА НА АМБАСАДОРОТ НА САД

САД ОЧЕКУВА ДА СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАЧА ЗАМЕНИЧКАТА НА АМБАСАДОРОТ НА САД

Микаела Швајцер Блум, заменик шеф на мисијата во амбасадата на САД, рече дека очекува новата Влада да се формира брзо и дека САД остануваат стратешки ...
ИВАНОВ ЗАМИНУВА ЗА ЈОРДАН, ПОЛСКА, РУСИЈА И ИТАЛИЈА

ИВАНОВ ЗАМИНУВА ЗА ЈОРДАН, ПОЛСКА, РУСИЈА И ИТАЛИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов по доделување на мандатот веднаш заминува на еднонеделна тура во странство, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Неофицијално, Иванов г ...
ЌЕ СЕ ПОТРУДИМЕ ЗА ПОМАЛКУ ОД 10 ДЕНА ДА ГО СОСТАВИМЕ ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

ЌЕ СЕ ПОТРУДИМЕ ЗА ПОМАЛКУ ОД 10 ДЕНА ДА ГО СОСТАВИМЕ ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

Мандатарот Зоран Заев најави дека со партиите од парламентарното мнозинство ќе се потрудат да го состават владиниот кабинет за помалку од 10 дена и да ...
ПРЕЧКИТЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ И ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

ПРЕЧКИТЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ И ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Претседателот Ѓорге Иванов кажа дека пречките за доделување на мандатот за состав на влада се отстранети и му го даде мандатот на лидерот на СДСМ Зора ...
ИВАНОВ ЌЕ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НАПЛАДНЕ

ИВАНОВ ЌЕ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НАПЛАДНЕ

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во 12 часот ќе го врачи мандатот за состав на влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев, соопшти Кабинетот на Иванов. ...
ИВАНОВ Е СВЕСЕН ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ОЧЕКУВАЊА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА МНОЗИНСТВОТО, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

ИВАНОВ Е СВЕСЕН ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ОЧЕКУВАЊА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА МНОЗИНСТВОТО, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

Заменик помошникот на Државниот секретар во Стејт Департментот Хојт Ји кажа дека претседедателот Ѓорге Иванов, со кого се сретна во Скопје на 1 мај, г ...
СО ИВАНОВ ГО УСОГЛАСУВАМЕ ТЕКСТОТ ЗА ГАРАНЦИИТЕ, ВЕЛИ ЗАЕВ

СО ИВАНОВ ГО УСОГЛАСУВАМЕ ТЕКСТОТ ЗА ГАРАНЦИИТЕ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека е во постојан контакт со претседателот Ѓорге Иванов за усогласувањето на текстот на писмената гаранција за унитар ...
АКО ИВАНОВ ПОБРЗА СО МАНДАТОТ, УШТЕ ГОДИНАВА ЌЕ НЕМА ЕКСТЕРНО

АКО ИВАНОВ ПОБРЗА СО МАНДАТОТ, УШТЕ ГОДИНАВА ЌЕ НЕМА ЕКСТЕРНО

Ако СДСМ формира влада за една недела, тогаш учениците нема да полагаат екстерно тестирање во јуни, a брзината на формирање влада зависи од тоа кога п ...
ДИЛЕМИ ЗА РОКОТ ЗА МАНДАТОТ ОТКАКО ИЗЛЕЗЕ ОДЛУКАТА ЗА ТАЛАТ ВО „СЛУЖБЕН ВЕСНИК

ДИЛЕМИ ЗА РОКОТ ЗА МАНДАТОТ ОТКАКО ИЗЛЕЗЕ ОДЛУКАТА ЗА ТАЛАТ ВО „СЛУЖБЕН ВЕСНИК

Одлуката за избор на Талат Џафери за претседател на Собранието излезе утринава во „Службен весник“. Во Одлуката пишува дека стапува во сила на денот н ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ