Таг: Марк Руте

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ХОЛАНДИЈА НЕ Е ЗАДОВОЛНА ОД БУГАРСКАТА БЛОКАДА ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА

ХОЛАНДИЈА НЕ Е ЗАДОВОЛНА ОД БУГАРСКАТА БЛОКАДА ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА

Холандскиот премиер Марк Руте не е задоволен од бугарската позиција кон Северна Македонија, истовремено блокирајќи го почетокот на преговорите со Алба ...
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ДОБИЛ ЗАСИЛЕНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ПОРАДИ НАВОДНА ЗАКАНА ОД НАРКОМАФИЈА

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ДОБИЛ ЗАСИЛЕНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ПОРАДИ НАВОДНА ЗАКАНА ОД НАРКОМАФИЈА

Холандскиот премиер Марк Руте добил дополнително обезбедување поради стравувањата дека би можел да биде цел на напад или киднапирање од страна на крим ...
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР СЕ ИЗВИНИ ШТО ПРЕРАНО ГИ УКИНАЛ МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БРОЈКАТА НОВОЗАРАЗЕНИ НАЈВИСОКА ГОДИНАВА

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР СЕ ИЗВИНИ ШТО ПРЕРАНО ГИ УКИНАЛ МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БРОЈКАТА НОВОЗАРАЗЕНИ НАЈВИСОКА ГОДИНАВА

Холандскиот премиер Марк Руте се извини што поради погрешна проценка се укинати повеќето ковид рестрикции во земјата. Олеснувањето на мерките пред 3 н ...
НЕМА ДА КЛЕЧИМЕ ПРЕД КОЛОНИЈАЛИСТИ КАКО МАРК РУТЕ, КАЖА УНГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ПРАВДА ПО НЕГОВИТЕ ИЗЈАВИ ДЕКА УНГАРИЈА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ

НЕМА ДА КЛЕЧИМЕ ПРЕД КОЛОНИЈАЛИСТИ КАКО МАРК РУТЕ, КАЖА УНГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ПРАВДА ПО НЕГОВИТЕ ИЗЈАВИ ДЕКА УНГАРИЈА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ

Унгарската министерка за правда Јудит Варга го обвини холандскиот премиер Марк Руте дека зборува со речникот на старата колонијална ароганција, откако ...
ЗА УНГАРИЈА ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО ВО ЕУ СО НОВИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА, ИЗЈАВИ ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ

ЗА УНГАРИЈА ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО ВО ЕУ СО НОВИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА, ИЗЈАВИ ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ

Холандскиот премиер Марк Руте смета дека Унгарија не би требала да биде дел од Европската Унија откако неодамна усвои закон кој забранува содржини со ...
ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ГО ДОВЕРИЈА ЧЕТВРТИОТ ПРЕМИЕРСКИ МАНДАТ НА МАРК РУТЕ

ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ГО ДОВЕРИЈА ЧЕТВРТИОТ ПРЕМИЕРСКИ МАНДАТ НА МАРК РУТЕ

Досегашниот премиер Марк Руте прогласи убедлива победа на тридневните парламентарни избори во Холандија и вети дека четвртиот мандат ќе го искористи з ...
ХОЛАНЃАНИТЕ ТРИ ДЕНА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ГУЖВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА

ХОЛАНЃАНИТЕ ТРИ ДЕНА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ГУЖВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА

Холанѓаните од денеска излегуваат на парламентарни избори, кои за првпат ќе траат три дена за да не се прават гужви на избирачките места. Изборите се ...
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО ДЕТСКИ ДОДАТОК КОЈ ОШТЕТИ ИЛЈАДНИЦИ СЕМЕЈСТВА

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО ДЕТСКИ ДОДАТОК КОЈ ОШТЕТИ ИЛЈАДНИЦИ СЕМЕЈСТВА

Холандската влада објави дека ќе поднесе колективна оставка откако илјадници семејства биле погрешно обвинети за измама со детски додаток и им било ка ...
ХОЛАНДСКИОТ КРАЛ И КРАЛИЦАТА ВРАТЕНИ ОД ОДМОР ВО ГРЦИЈА, ПРЕМИЕРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕ СМЕЕЛ ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПАТУВААТ ПОРАДИ ДЕЛУМНИОТ КАРАНТИН

ХОЛАНДСКИОТ КРАЛ И КРАЛИЦАТА ВРАТЕНИ ОД ОДМОР ВО ГРЦИЈА, ПРЕМИЕРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕ СМЕЕЛ ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПАТУВААТ ПОРАДИ ДЕЛУМНИОТ КАРАНТИН

Холандскиот премиер Марк Руте призна дека направил погрешна проценка што не го посоветувал кралското семејство да не оди на одмор во Грција, откако зе ...
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР НЕ ЈА ВИДЕЛ МАЈКА МУ ПРЕД ДА ПОЧИНЕ ЗАШТО ГИ ПОЧИТУВАЛ КОРОНАМЕРКИТЕ

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР НЕ ЈА ВИДЕЛ МАЈКА МУ ПРЕД ДА ПОЧИНЕ ЗАШТО ГИ ПОЧИТУВАЛ КОРОНАМЕРКИТЕ

Холандскиот премиер Марк Руте не ја видел својата тешко болна мајка во неделите пред да почине бидејќи ја почитувал забраната за посети на старечките ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ