Таг: маски

1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ
ГРУПАТА „МУЛЕН РУЖ“ ЕДЕН МЕСЕЦ ЈА ПРАВИ МАСКАТА „ЛИЦЕМЕРИЕ“ СО КОЈА ЌЕ НАСТАПИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ В САБОТА

ГРУПАТА „МУЛЕН РУЖ“ ЕДЕН МЕСЕЦ ЈА ПРАВИ МАСКАТА „ЛИЦЕМЕРИЕ“ СО КОЈА ЌЕ НАСТАПИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ В САБОТА

Какво време дојде лудо, луѓето станаa чудо, по неколку лица носат и сè пред себе косат. Ова е пораката што со маската „Лицемерие“ ќе ја упатат членови ...
МАСКИТЕ ДА БИДАТ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ВО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

МАСКИТЕ ДА БИДАТ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ВО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести ќе му препорача на Министерството за здравство задолжително да се носат маски во здравствените установи, рече денеска по ...
ВО ГЕРМАНИЈА ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ОРДИНАЦИИ, БОЛНИЦИ И ДОМОВИ ЗА СТАРИ

ВО ГЕРМАНИЈА ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ОРДИНАЦИИ, БОЛНИЦИ И ДОМОВИ ЗА СТАРИ

Во Германија од денеска не мора да се носат заштитни маски во лекарските ординации, болниците и установите за нега, скоро три години откако првпат ста ...
ТЕТОВЧАНИ ТРАДИЦИОНАЛНО И ГОДИНАВА СЕ МАСКИРАА ЗА БАДНАТА ВЕЧЕР

ТЕТОВЧАНИ ТРАДИЦИОНАЛНО И ГОДИНАВА СЕ МАСКИРАА ЗА БАДНАТА ВЕЧЕР

И оваа година тетовци останаа верни на традицијата и го организираа Бадниковиот маскенбал. Вчеравечер во повеќе тетовски кафулиња можеше да се влезе е ...
СЕ ПРЕПОРАЧУВА БИТОЛЧАНИ ДА НОСАТ МАСКИ ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ, A ОПШТИНАТА ВОВЕДЕ ТРИДНЕВЕН БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО ПЕЛИСТЕР

СЕ ПРЕПОРАЧУВА БИТОЛЧАНИ ДА НОСАТ МАСКИ ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ, A ОПШТИНАТА ВОВЕДЕ ТРИДНЕВЕН БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО ПЕЛИСТЕР

Три дена со ред, од утре до петок, Општина Битола ќе им овозможи на битолчани бесплатен превоз до Ниже Поле на Пелистер како една од мерките за помош ...
СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА СО КОВИД, НО МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО АПТЕКА, БОЛНИЦА И ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА СО КОВИД, НО МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО АПТЕКА, БОЛНИЦА И ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Сѐ уште е на сила мерката против ковид-19 за носење маска во здравствени установи, аптеки, јавен превоз и домови за стари лица и лица со посебни потре ...
АГЕНЦИЈАТА ЗА МЕДИУМСКИ УСЛУГИ ВО ПАНДЕМИЈАТА НАБАВУВАЛА МАСКИ ПО 104 ДЕНАРИ ЗА ЕДНА, А АРМИЈАТА ЗА ИСТИТЕ ПЛАЌАЛА ПО 2,71 ДЕНАР

АГЕНЦИЈАТА ЗА МЕДИУМСКИ УСЛУГИ ВО ПАНДЕМИЈАТА НАБАВУВАЛА МАСКИ ПО 104 ДЕНАРИ ЗА ЕДНА, А АРМИЈАТА ЗА ИСТИТЕ ПЛАЌАЛА ПО 2,71 ДЕНАР

Исти производи, како на пример заштитни маски, кои биле набавени во ист временски период, биле купени со огромни разлики во цената која некаде била и ...
ПАТНИЦИТЕ ДА НОСАТ МАСКИ ВО АВТОБУСИТЕ, БАРААТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

ПАТНИЦИТЕ ДА НОСАТ МАСКИ ВО АВТОБУСИТЕ, БАРААТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

Патниците кои се возат во автобусите од јавниот превоз во Скопје да носат маски, апелираат од ЈСП „Скопје“. Откако Владата ги укина сите мерки за зашт ...
ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР ОТИ КОВИДОТ ПАК БРЗО СЕ ШИРИ, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР ОТИ КОВИДОТ ПАК БРЗО СЕ ШИРИ, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

При престојување подолго време во затворена просторија да се носат маски, а лицата од ризичните категории - постарите, лицата кои имаат една или повеќ ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАД 65 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, МАСКА НА ЗАТВОРЕНО Е НАЈДОБРА ЗАШТИТА, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАД 65 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, МАСКА НА ЗАТВОРЕНО Е НАЈДОБРА ЗАШТИТА, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

За 65,8 проценти е згоолемен бројот на позитивни на ковид-19 во споредба со минатата недела, соопшти Комисијата за заразни болести по денешниот состан ...
1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ